Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iszonyatosan fáj a fogam....

Iszonyatosan fáj a fogam. Ellátnak még 34 hetesen, ha a beavatkozás is nagy fájdalommal jár?

Figyelt kérdés
Tavaly év elején kezdődött,akkor jártam rendszeres kezelésre,de derék bántalmak miatt nem bírtam járni.Így megbeszéltem a dokival,ha jobban leszek megye.De közben terhes is lettem és az első négy hónapban még az ágyból is alig tudtam kikelni,mert a sok hányástól legyengültem,utána meg nem mentem,mert nem fájt.De most kiesett a tömés és szörnyen fáj.meg is vagyok fázva nagyon,ha jól tudom így nem látnak el,de ha meggyógyulok megcsinálják az amúgy is fájdalmas beavatkozást így 34 hetesen?
2009. jan. 16. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kapsz érzéstelenítőt, akkor nem fáj! Biztos ellátnak, mert így nem maradhat! Azzal sokkal jobban ártasz magadnak!
2009. jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz vele! Mindenféleképp menj el, csináltasd meg, mert sokkal nagyobb baj is lehet belőle. Hozzám nem nagyon akart nyúlni a fogorvosom, valószínűleg ezért kellett a 37. héten megcsászározni!!! Tényleg menj el, nem játék!!!
2009. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én igaz fiatalabb vagyok mint te én csak 22 hetes vagyok és ma voltam fogorvosnál mert volt a fogamon egy pici lyuk!

De ugyanugy adott érzéstelenitöt és betömte igaz nekem a furás fájt egy kicsit,mert be volt gyulladva az inyem de megcsinálta!

Van még egy fogam amit be kell tömetni de sztem menj el ne halogasd biztos hogy be fogják tömni:)!

2009. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Menj el nyugodtan, nincs fájdalmas beavatkozás a fogorvosnál. Bármit csinlá, úgy is ad érzéstelenítőt, ha pedig fáj, akkor szólj neki, s még ad érzéstelenítőt, az nem árt, mert csak helyileg hat. Nekem mondjuk a terhesség elején, olyan 14 hetesen elkezdett nőni a bölcsességfogam, s nem volt helye, kihúzni nem akarta a doki mert hogy épp fog, csak bele nőtt az álkapcsomba, ezért leégette a fölötte lévő ínyt. Nem fájt, na jó, néha kicsit, de mikor felszisszentem, márt kaptam is még injekciót. Mondjuk utánna itthon csillagokat láttam mikor kiment az érzéstelenítő, + még szájzárat is kaptam, de 4 nap alatt rendbe jöttem a sok kamillával való öblögetéstől, s egy szem fájdalomcsillapítót sem vettem be. Szóval ennél csak jobb lesz neked is, mint amit most élsz át, mert ha fáj , az fáj.

Jobbulást!

2009. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
csak az a baj,hogy annak idején is kaptam két érzéstelenítőt.Akkor is el volt zsibbadva mindenem,de az nagyon fájt mikor csinálta a gyökérkezelést.fájt mikor tisztította és ezt a doki sem értette miért.szóval nagyon félek,de leghamarabb hétfő reggel tudok menni dokihoz.addig meg "szenvedek",mert még az is rossz,ha nyelvem véletlenül hozzá ér.algopirint vettem be,de nem használt semmit.
2009. jan. 16. 16:19
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Ha meggyógyultál mindenképpen menj el a fogorvosodhoz.Jó lenne, ha a 36.hétig odaérnél, mert nem szívesen látnak el az utolsú hetekben a baba és a Te érdekedben. Helyi érzéstelenítést természetesen kapsz,ha kérsz,de mivel Adrenalint(tonogént) is tartalmaznak ezek a készítmények,lehet fokozott szívdobogással fog járni,ami természetesen megszűnik kb.fél 1 órán belül.(Ezért sem kaphatsz 3 ampullánál többet.)

Ha a tömés régen kiesett és hidegre-melegre, ráharapásra érzékeny a fogad,valószínű gyökérkezelni kell-lelkileg erre készülj.Ha ráharapási érzékenységed még nincs,csak hőingerre érzékeny ,talán még megmenthető töméssel.Fogorvosa válogatja,hogy ilyenkor ideiglenes gyógyszeres tömést alkalmaz,hogy megnyugodjon a fog vag y végleg betömi.

Szóval aggodalomra semmi ok,de mindenképpen menj még el a jövő héten az orvosodhoz.

Remélem tudtam segíteni!Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok.

23hetes fogorvos kismama

2009. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!