Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek duci, jól evő...

Mindenkinek duci, jól evő babája van?

Figyelt kérdés
Mindenhol jól étkező, megfelelően gyarapodó babákról olvasok. Vigasztaljatok meg, hogy rajtunk kívül van még olyan baba aki nem akar rendesen enni, nem is duci (nem sovány), és mindig csak a minimumot gyarapszik...persze egészséges vidám baba, csak egyszerűen nem egy dumdum golyó...
2009. jún. 8. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nyugodj meg, nagyon sok ilyen baba van.
2009. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

A én 5 hós kislányom sem szeret enni, sokkal jobban érdekli bármi más, ő is csak a minimumot szedi fel havonta, de nem sovány, kis formás baba. És nagyon mozgékony, vidám.

Tömni meg nem lehet, bár néha jó volna, ha lehetne :)

Én néha már azon is csodálkozom, hogy egyáltalán mitől hízik, amikor annyit mozog, és olyan keveset hajlandó enni.

2009. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

:-)

Az én kisfiam sem duci, sosem volt az. (most 13 hónapos)

Azt sem mondták rá, hogy sovány, teljes átlagos testalkatú, örökmozgó gyerek. Kb. 3 hetes volt, amikor utoljára mértem, hogy mennyit evett, mert azt mondtam, én ebbe beleőrülök. Azóta úgy gondolom, mindig eszik annyit, amennyi neki jól esik. Még most is szoptatom, de már régóta eszik mást is. Mindenevő (bár a húsért nem rajong), a bolti bébiételt sosem ette meg. Vannak időszakok, amikor alig eszik, aztán pár napra rá megnyugszom. Egy éves kora előtt elkezdett járni, azóta egy kicsit javult az étvágya.

Szerintem nem gond, ha nem duci, mondjuk azt sem érzem annak, ha az. Mi sem vagyunk egyformák, ők miért lennének azok.

2009. jún. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Nyugi az enyem is a novekedesi vonal also savjat erintgeti.

Megis olyan kerekecske.


En is elcsodalkozom amikor latok 1-1 egykoru babat, hogy milyen oriasi az en lanyomhoz kepest.


Nincsenek leszerzodve! Elottuk all az egesz elet! Ok nem olvasnak statisztikat! Nyugi!

2009. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs okod aggódni. Engem sokan piszkáltak/piszkálnak,hogy a majd 8 és fél hós lányom még csak 6 és fél kg. De a háziorvosunk szerint szép, formás kislány, és nem mellesleg egy örökmozgó. Pedig mi is a fejlődési görbe alsó részét súroljuk, de én nem aggódom. Hisz mi felnőttek is különbözőek vagyunk, ilyenek a babáink is. :)
2009. jún. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám sem egy duci baba, mindig a minimumot hízta eddig. 3 hós, kaja után mindig nyöszörgött mostanság, s délután vígasztalhatatlanul sírt, pedig előtte evett, s rájöttem hogy enne ő még többet, de már nincs a mellemben! Vettem Hipp 1-es tápszert recept nélkül, 1-2 x kap egy nap 60-100 milit, s a heti 15 deka helyett 30-40 eket hízik. Most már kezd kigömbölyödni, de nem dagi, csak az arca kerekebb, s kis hurkái is lettek, és pocakja:D

Nem bántam meg hogy tápszerezem szopi mellett.

2009. jún. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát az enyém sem dumdum golyó de a korához képest jó súlyban van.8 hónapos és 10 kiló fölött van már.Hurkás,de most kezdjem el fogyókúráztatni?

Pár nappal ezelőtt pont egy hasonló kérdés volt csak ott az anyuka azon volt felháborodva hogy miért van ennyi nagy súlyú baba és hogy versenygés megy hogy kinek nagyobb:S

Szerintem minden gyerek más,egyik nagyobb másik kisebb de mindegyik pont úgy jó ahogy van.

2009. jún. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Enyém sem az, eszik rendesen, de nem hízik nagyon, inkább nyúlik.

3 hónaposan 5,5 kiló, 4 kilóval született.

2009. jún. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
5,5 hos lanyom 6 kilo...pedig lenne lehetossege sokat enni, de nem teszi. viszont sokat mozog. van ilyen
2009. jún. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Míg szopott az én babám se volt az a hű de milyen, sőt mindig épp meghízta a minimumot, a doki 6 hetesen tápszert akart adni, nem hagytam. 355 g és 53 cm-el született, ahhoz képest 3 hónaposan 5.5 kg, 4 hónaposan 6 kg volt. Aztán elkezdtem a hozzátáplálást és megtáltosodott. Most mindjárt 1 éves és 10 kg 77 cm. Nem egy dagi gyerek, olyan pont jó formás. De ennek köszönheti, hogy mindent előbb csinált már korán elindult és mára már szalad. Meg most se nézik ennyi kilónak, csak nehéz a csontja mint az anyjának:) De nem is kell dagi gyerek, hogy aztán később baja legyen belőle?
2009. jún. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!