Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol lehet babat a balaton...

Mikortol lehet babat a balatoni vizbe bevinni? Majd csak tobb eves kortol?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 7 hónapos volt, amikor először pancsolt a Balatonban. Nem lett semmi baja, a gyerekorvos is tudott róla, ő sem ellenezte. Nagyon nagy élmény volt neki is, nekünk is!
2009. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 8-9 hónaposan már be lehet vinni, de azért nem a leghidegebb vízbe és akkor, ha elég kellemes a levegő is.
2009. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ha jó meleg a víz, 2hós kortól be lehet vinnik, nyáron voltam terhes, még nekem is a védőnő inkább a tavakat ajánlotta, a strandokat nem.
2009. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a vesegyógyász azt mondta h nyílt vízekbe be lehet a babát vinni mint pld. a Balaton a Velencei tó is jó de a Tisza-tóba tilos 3 éves korig ja meg persze bármelyik tengervíz isteni sőt még viccesen hozzátette ha tehetné minden vesebetegének receptre felírna min. 1 hetet. Viszont óvni kell a strandoktól mert ott nagyon nagy a fertőzés veszély,egész pontosan úgy fogalmazott h ahova felnőtt is megy oda csecsemőt nem viszük be.

Sajnos nekünk 2 hetes kora óta húgyúti fertőzésünk volt 5 anti kúrán vagyunk túl, ezért vagyok ilyen tájékozott.

Nem irtad h kislányod van vagy picifiad, a lányokat kell leginkább ennyire óvni mert a fertőzés felkerül a hüvelyen keresztül és csinál egy vesemedence gyulladást, ami a mi esetünkben sajnos megtörtént pedig nem került közös vízbe senkivel viszont a pelusból feljuttott baci okozta a bajt, de mivel az érzékenység meg van így vigyáznunk kell nagyon.

De ti nyugodtan pancsizhatok csak leirtam a mi esetünket.

üdv.12,5 hós baba anyukája

2009. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!