Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most olvasom egy oldalon,...

Most olvasom egy oldalon, hogy párnát a kiságyba tilos. Miért? (a fulladás veszély miatt?)

Figyelt kérdés
én még úgy tanultam a "régiektől", hogy kell alájuk, hogy ne legyen "kocka " feje a babának! én az első kettőnél is használtam, szép keres is a fejük, viszont, sok babánál láttam, akinél nem használtak, hogy tényleg lapos hátul a fejük, már bocsi, de igenis kocka, és az csúnya sztem. én most is teszek be majd párnát.
2009. jún. 8. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a fulladásveszély miatt,másrészt mert a gerincüknek nincs rá szüksége.

Hát szerintem a kockafej nem ezen múlik.

Mi már használunk párnát,de nem vastagot,hanem kb. 1 cm vastag épp hogy van.Egy szettben volt neki amit a Brendonban vettünk.Kb 8 hósan tettem az ágyába ,mert rosszul aludt,azóta meg jól.

De szerintem egy újszülöttnek vagy akár egy 4-5 hós babának nincs szüksége rá.

2009. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem a párnától lesz "kocka" feje a gyereknek. Genetika, öröklés!!

Különben tényleg nem szabad párnát tenni a feje alá, mert a gerince elferdülhet.

2009. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem is brendonos párnája van első naptól kezdve azon alszik, semmi baja, szép a feje is, igaz ő hason alszik, de nem szeret párna nélkül, elalszik úgy is, de nem olyan sokat.
2009. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A "kocka" fej nem párna kérdése.Akárki babája lehet ilyen ha nem forgatja eleget a kis fejecskéjét mikor még pici és el laposodhat.Én nem tettem eddig be és nem is fogok amíg anélkül is jól alszik és szép kerek kis buksija van a 4 és fél hós fiacskámnak.
2009. jún. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egy újszülött még olyan pici, hogy egészében elfér a párnán(nagy párnán), én olyat tettem az első kettő gyereknél, nem tudom, én így hallottam az idősebb nőktől. nem volt probléma, de az igaz, hogy a forgatás hiánya miatt is lehet deformált feje, ha pl, valakinek mindíg egy oldalon fekszik
2009. jún. 9. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!