Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a babám az anyatejemre...

Lehet a babám az anyatejemre allergiás?

Figyelt kérdés
Én nem gondolnám, csak annyira csúnya az arca,- védőnő szerint nem ekcéma, és nem tudja pontosan mitől lehet ez - de anyósom azt állítja, hogy tej ekcémája van a babának, és hogy inkább adjak neki tápszert. Létezik, hogy az én tejemre volna érzékeny? Most múlt el 4 hónapos, de az arca folyamatosan gyulladt, piros hámlik, stb...
2009. jún. 8. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem lehet,hogy "erős" a tejed.Az anyósom is mesélte,hgy a férjemnek is olyan volt a bőre picinek,és neki ez volt az oka.Ő azt csinálta,hogy mivel a férjem egy haspók volt,2 etetés között teáztatta,így nem evett annyit a ciciből,és el is múlt a pofijáról a pirosság.

2009. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a védőnőd hülye!

Szinte minden babának lesz tejkiütése!!

Nem a tejedre allergiás!

Nekem is tejkiütéses volt mind a 2 babám!A háziorvosod adjon rá kenőcsöt,te meg kenegesd és nemsokára el fog múlni.Ha a tejedre allergiás ami kizárt hisz emberi fehérjét tartalmaz akkor a tehén tejet, tehát állati fehérjét tartalmazó tápszerre még allergiásabb lesz!!!

Szerintem figyelj oda arra hogy te ne egyél egy hétig esetleg kettőig tejtermékeket,viszont igyál mindennap kálciumos pezsgőtablettát!Ha javul a babád állapota akkor tej allergiás,ha nem változik akkor a gabona féléket hagyd el az étrendedből legalább 2 hétig.Lehet hogy a glutént nem bírja.És gyümölccsel zöldséggel kezd el a hozzátáplálást.Szerintem nagy az étvágya és túl sokat szopizik.

De semmiképp ne hagyd abba a szoptatást!Csak az étrendeden változztass!

2009. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Emiatt nehogy el kezd tápszerezni.Szerintem nincs olyan hogy erős a tej.Az anyatej pont olyan, amilyenre a babának szüksége van.Még szoptatás alatt is váltzik a minősége.Étkezés helyett sem érdemes teáztatni mert ha kevesebbszer kerül mellre a baba, csökkenhet a tej mennyisége.Inkább valamire érzékeny lehet, amit te eszel.Általában a tejfélékre szokták ráfogni, bár nem tudom, hogy az okoz e ilyen tüneteket.Esetleg kipróbálhatod, hogy elhagyod a tejet és társait az étrendedből.A doki írhat fel kenőcsöt az arcocskájára.
2009. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Először is ott kezdem, hogy tejterméket 2 hónapig nem fogyasztottam. Most tojást nem eszem. 3 bőrgyógyásznál jártunk, sok-sok ezes ft-ot költöttünk krémekre. A legegyszerűbb gyógyszertáritól a legdrágábbig. Csak nem múlt el. Voltunk gasztroen. szakrendelésen, ott vért vettek soká lesz eredmény. Ez sajnos nem tejkliütés - az is volt - azon már túl voltunk amikor ez kezdett kialakulni. Nagyon figyelem az étrendem, csakúgy a mosást is. Ez biztos valami belső allergia, csak éppen nem tudunk rájönni mi lehet. A védőnő továbbra is az anyatejet javasolta, csak nem tudja mitől lehet. Anyós mondta, hogy adjak neki inkább tápszert. 1 hónappal ezelőtt mindig azt kérdezgette nem gyenge-e a tejem mert gyakrabban szopizott- , most meg hogy túl erős..... hm

Nem eszik sokat alkalmanként, lemértem, teljesen normális. Azért az étrenden még fogok változtatni.

Köszi Nektek!

2009. jún. 8. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint lehet,de úgy,hogy az anyatejed a közvetítő.Ezt találtam.

[link]

[link]

2009. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!