Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdés előtti etetés után...

Fürdés előtti etetés után mennyi időt hagytok a fürdésig? Félek hogy visszabukja a vacsit.2 hetesek vagyunk és utálunk fürdeni. Gondoltam megváltoztatom a sorrendet és előbb etetek utána fürdetek.

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fordítva csinálom, előbb fürcsi, aztán kaja. Most már megtanulta a sorrendet. Bár ő mondjuk imád fürdeni. Amíg olyan kicsi volt, volt hogy egy kicsit adtam neki előtte is, meg utána is, csak hogy ne legyen üres a poci:)
2009. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én már a születése óta,úgy csinálom,hogy mivel 3 óránként eszik (3-6-9-12),ezért mi 8-kor fürdetünk,és 9-kor van a vacsi.A kisfiam imád fürdeni az elejétől kezdve,és ezt a menetet már annyira megszokta,hogy most 2 hónaposan az esti 9 órás vacsi után el is alszik magától,és csak 2-3 körül kel fel. :-)

2009. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fürdést mindenképpen a vacsi előtt érdemes, mert a kaja sem jön vissza és a fürdés amúgy is ellazítja a babát, utána jól is lakik, így még jobban aludhat. Szerintem te is alakítsd úgy a fürdést, hogy kaja előtt. Az én kisfiam is néha marha éhes lesz, mire eljön a fürdés, de nem utál fürdeni!!! Fontos, hogy a fürdés neki egy kellemes dolog legyen. Bár még nem pancsol, de azért tehetsz azért, hogy kellemesen élje meg. Mielőtt vízbe rakod, előbb csak a lábát mártsd a vízbe, így felkészülhet. Mindig beszélj hozzá és mond neki, hogy éppen mit csinálsz. Az én kisfiam így első perctől kezdve imád fürödni, ha kiveszem, akkor jön a hiszti.

Bár nem minden baba egyforma, azért próbáld meg ezt.

2009. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2 hetes babának nem kötelező a mindennapos fürdés!

Lehet hogy nem érzi magát biztonságban, vagy a te feszültségedet/félelmedet érzi és ezért utál fürödni.Elég ha meleg helyen, nedves kistürülközővel megtörölgeted, esetleg a popóját megmosod a csap alatt.Sőt az is megoldás lehet ha a babádat mosod meg a csap alatt pár perc alatt.A korházakban is így fürdetik a porontyokat.Szerintem ne erőltesd a fürdést ha látod hogy neki nem tetszik és ettől meg te leszel feszült.És evés után én biztos nem fürdetném,de szerintem nem is tudnád mert elalszik egy ilyen picurka ember ha tele a poci.

2009. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fürdés előtt 1 vagy 2órát hagyom és úgy fürdetem!6kor eszik akkor 8kor locsi és fél 9körül ismét kap tejcit.akkor már többet cicizik!
2009. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

11.43-as vagyok. Megsúgom, a pici babák többsége azért nem szereti a fürdést, mert a kórházban csap alá nyomják és ez nyomot hagy bennük és ezért gyakran nehezebb megszerettetni velük a dolgot! Ezt egy szakember mondta. Szóval szerintem a csap alatti fürdetést hanyagold! Amúgy ha jön a nagy meleg, mindenképpen jól fog esni a picúrnak a napi egyszeri, de még a napi kétszeri fürdés is! Semmi baja nem lesz tőle és az esti fürdés+vacsi segít neki abban, hogy megtanulja, utána jön az esti alvás.

A babákkal meg lehet szerettetni a fürdést!

2009. jún. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy meg lehet persze mosni a pici popóját csak alatt, ha kicsit többet sikerült kakálnia és még a háta közepe is olyan, de ha lehet, ne ez legyen a fürdés!
2009. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
csak=csap bocsi!
2009. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fürdetés után vacsizzatok. Pici még a babád, tényleg nem kell minden nap fürdetni. Bár ebben a melegben nem árt neki, és biztos jobbat is alszik, ha friss.
2009. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Megerősítettetek, marad minden a régiben. Egyrészt tegnap megpróbáltuk a cserét és összezavarodott össze-vissza kérte a cicit. Bár fürdés közben egy nyikkanás nem volt csak nézett nagy szemekkel. De jobb az előbb fürdés azt hiszem. És igen nem fürdetem minden nap. Vattapamaccsal szoktam áttörölnia hajlatokat ha nincs esti pancsi. Köszi mégegyszer marad az előbb fürdés :-))) (Csap alá egyébként nem lenne szívem rakni biztos megijedne.)
2009. jún. 9. 08:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!