Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok ehhez a hozzátáplá...

Mit szóltok ehhez a hozzátáplálási táblázathoz?

Figyelt kérdés

2 hetes kortól: citromlé, alma, narancslé

1 hónapos kortól: Őszibarack, paradicsomlé

2,5 hónapos kortól: Őszibarack, paradicsom, banán, megy, ribizli, szőlőlé, körte

2,5 hónapos kortól: naponta 1szer főzelék: burgonya, sárgarépa, paraj, sóska, saláta, zöldbab, sütötök

4,5 hónapos kortól: napinta 2szer főzalék: kelkáposzta, cukorborsó, karfiol, karalábé, tök, cékla, spárga

4 hónapos kortól: sajt, túró

5,5 hónapos kortól: tojássárgája

6 hónapos kortól: máj

7 hónapos kortól: hús

A hígított tehéntej adása mesterségesen táplált csecsemőknek: kéthónapos korig: feles tejhígítás, azon túl kétharmados tej, végül kb. 8-10 hónapos korban színtej. Egyharmados tejhígítás használni tilos, ez még a legkisebb csecsemőnek sem elegendő táplálék.

A táblázatot az alábbi könyvből írtam: Zoltán Zsofia, Lovass Pál, Kovács Árpád: Szülők kézikönyve 1982.


2009. jún. 8. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Ez egy borzasztó régi könyv!!

Én biztos hogy nem kezdenék el SEMMIT a könyv szerint. Sem a babának nem jó, sem neked!

Persze ez az én véleményem. Mert, ha nem is lesz allergiás attól még fájhat a hasa, szinte mindegyiktől amit írtál, legalábbis abban a korban.

Szerintem keress egy frissebb könyvet a hozzátáplálásra! Sőt, ha nevelésbeli könyvet is ebből a korból keresel.. hát...

De ez az én véleményem, biztos lesznek, akiknek más a véleményük erről.

2009. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
1982-ben még biztos elfogadott volt, de ma már szerintem nem jó. A tej akkoriban még nem a mai formában volt, lehetett kapni nem bolti, friss tejet. 2,5 hónapos korban szerintem nem jó még hozzátáplálni. Felejtsd el ezt a táblázatot.
2009. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Régen sokára kezdték a hozzátáplálást,utána,10-20 éve meg az volt a menő,minél elöbb.Pont a napokban olvastam erröl egy könyvet,hogy mekkora szélsőségek voltak.Szerintem maradj a mostani 4-6 hónaposnál.Ez az átlag:-)Bár gondolom inkább csak vélemény érdekel.
2009. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem azért írtam a kérdést, mert így szeretnék hozzátáplálni. Csak kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok.

(Szerintem akik most ide írnak, e szerint kaptak enni kisorukban.)

2009. jún. 8. 10:33
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
A nagymamámnak nem volt teje, így az anyukám hígított tehéntejet kapott. (57 születésű) Kb 5 éve kezdődött nála, hogy mindigm és mindentől ment a hasa, és borzasztóan fel volt puffadva. Sok orvosnál járt, mire az egyik ötlete volt, hogy csináljanak egy allergia tesztet. Megtörtént. Szegény tej, és liszt allergiás. De olyan mértékben, hogy semmi, de semmi olyat nem ehet, amiben tej, illetve liszt származék van. Szerintem ez összefüggésben van a tehéntejjel való táplálásban. A tudomány is, és az orvosok is okosodnak.....ezért nem szabad "régi könyveket" lapozgatni. Az én babóm 4 hónapos, és sajnos nekem sincs tejem. Kapom is a sok "okos" ötlet. Sokszor a hajam az égnek áll tőlük. Rántott leves, hígított tej, köménymag leves, diannás vattával borogassam az ínyét...no comment.
2009. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem. Anyu két hónapos korunkig tudott szoptatni engem és tesóimat, utána 4 hónapos korunkig tápszert kapunk és csak akkor kezdet hozzátáplálni, de nem ilyen "drasztikusan".

Ő is mondta, az első babámnál, hogy korábban vezettet be dolgokat, mint én, de azért figyelt dolgokra. Szerencsére nem akaratoskodott, tiszteletben tartotta/ tartja az elvem, és ha rá is bízom unokáját, nem hogy az ételt, de a nevelésemet is követi. (Ugyanez anyósomra nem mondható el, ezért sem bízom rá.)

Amúgy lehet, hogy egy újabb 20 év múlva, megint hasonló elven lesz a tudomány, és mielőbbi hozzátáplálás lesz a "jó".

Első vagyok.

2009. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Engem anyukám csak két hónapig tudott szoptatni, és utána tehéntejet kaptam (igazi, frissen fejt, forral és felesben higítottat) napi egyszer, a többi étkezés tápszer volt. A hozzátáplálást négy hónaposan kezdte (alma, krumpli, répa). Nekem nincs semmiféle allergiám, de hat hónaposan kezdtem a hozzátáplálást a saját babámnál, és tehéntejet sem adok egy éves korig. Egy hónaposan paradicsomlét adni egy babának szerintem minden józan észt nélkülöz, nekem 33 évesen is olyan gyomorégést okoz, h' napokig nem jövök rendbe, de a 4,5 hónál felsorolt ételek is durvák. Tehát 20-30 évvel ezelőtt sem etettek mindenkit e szerint szerencsére, és szerintem okosabb, ha a mai gyerekeknél óvatosabb az ember. Ezeket a mai ajánlásokat nem véletlenül találták ki, és nem hiszem, h' a mindent "átszövő tápszer-lobby" áll a háttérben.
2009. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Sajnálom anyukád, nem lehet könnyű. Szinte semmit sem ehet. Elképzelhető, hogy a korai tehéntej miatt van. én sem adok a babámnak egy éves korig tehéntejet.

2009. jún. 8. 11:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez a könyv nekem is megvan. :)

Sok okos dolog van benne, de ez a rész pont nem az (a mai hozzátáplálási trend szerint). Bele sem merek gondolni, h mit adtak nekem (5 hetes koromtól tápszert kaptam)! Az anyukám néha belekezd a "te már ennyi idősen ... ettél" c. szövegbe, de mindig finoman leállítom. Szerencsére nem erőszakoskodik. :)

2009. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1971-be születtem és az anyukám 4 hónaposan párizsit adoot, zsemlének a belével összenyomva, amit elnyammogtam, rá feles tejet:-))

És az hogy szinte senkinek nem volt teje, mimden baba tápszert kapott, az akkor rossz propaganda miatt volt.

Szegény anyukák nem tudták mit kell csinálni, hogy legyen tej és nem segítettek nekik a szoptatásban, illetve rögtön felírtak tápszert, illetve ilyen és ehhez hasonló könyvek sokasásával találkoztak, persze, hogy nem szoptattak.

(Viszont ennek ellenére felnőtünk és nem lett semmi bajunk.)

2009. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!