Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a másnaponta...

Mi a véleményetek a másnaponta, harmadnaponta való fürdetésről?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Őszintén szólva nálunk előfordul, hogy így sikerül a dolog. Mivel már fogzunk, örülök ha elalszik és nem sír, hanem pihen egy kicsit. Az tuti, hogy nem fogom felkelteni azért, hogy megfürdessem. Meg igazából olyan veszettül nem lesz koszos napközben, mitől lenne az.
2009. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindennap fürdetek, mert jó program és tök maszatos sokszor a kajától.
2009. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg le nem esett a köldöke mi is csak 2-3 naponta fürdettük, aztán inkább az esti rutin kialakítása, mint a piszok miatt kezdtük naponta fürdetni. Már 8 hós, ugyan még nem hempereg a koszban, de szerintem az ő komfortérzetének is jót tesz a fürcsi, főleg ilyen szottyadt időben, amikor gyakran beizzad a babakocsiba vagy az autósülésbe.
2009. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hát adtól függ mi a gond ha nagyon sír -ordít fürdetésközben a csecsemö mint nekünk akkor mi se fürdettünk minden nap.De kitaláltam egy technikát és nem félt többet így fürdünk minden este.
2009. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mindennap kell fürödni ababának,márcsak a napi rutin miatt is,. a mi babánk elöször nem szerette, sirt nagyon, meg kapálozott. aztán beszereztünk egy ilyen biztonsági fürdetőt és attól kezdve tetszett neki. gondolom előtte nem érezte magát biztonságba a kezembe.
2009. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez az elalvás része, biztonságérzetet ad a babáknak a rendszer és hogy tudja mi következik. Ráadásul az esti fürdés kellemesen ellazítja őket. Ez nem a koszról szól, hanem az egészséges higiéniás szokások kialakításának a része is (mondjuk ez nem egy kéthónapos babánál).

Nálunk az esti fürdés után már várja, hogy mehessen aludni.

13 hónapos fiús anyuka

2009. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is minden nap fürdetem.1 szer azért mert könnyen megizzad (főleg ebbe a melegbe).Másodszor pedig azért,mert én direkt úgy szoktattam születése óta hogy a fürdést az éjszakai alváshoz kösse.És minden este ugyan akkor fürdetem etetem,és már szépen alszik is,pedig rossz alvó,de mégis így megszoktattam vele.Ha nem csinálnám ugyan így minden nap tuti össze kavarodna a kis beállt rendszere.Meg hát azért csk koszolódik ő is,ha nem is annyira mint mi felnőttek,de pl az én babám úgy nyáladzik hogy tiszta nyál állandóan az egész arca,keze,nyaka,persze ezt letörlöm törlőkendővel,de azért az mégse az igazi.
2009. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiamat majd harom honapos koraig ket naponta furdettuk.

Rettenetesen szaradt a bore az elso napokban, akkor jott a gyerekorvos es amikor meglatta, hogy meg a labujja is hamlik, akkor az volt az elso kerdese, hogy milyen gyakran furdetjuk.

Kicsit leszidott, amikor mondtam, hogy naponta. Azt mondta, hogy 2-3 honapos koraig eleg ket naponta es csak olivaolajat rakjak a vizbe, mert tel volt, nem izzadt, nem volt hoseg a szobaban, akkor meg nem is koszolodott, viszont az akkor meg igen erzekeny bore lathatoan nem viselte jol a minden napos aztatast.

Mondjuk hozza teszem, hogy kulfoldon elunk, itt kicsit masabb a viz, mint otthon, ugyanis amikor kikoltoztunk elso ket honapban nemhogy en, de meg a parom egyebkent nem erzekeny bore is szaradt, hamlott. Annyi testapolot hasznaltunk el, mint egyebkent fel ev alatt.

Harom hos koratol furdetem minden nap, mar birja a bore.

Ja es hozzateszem, hogy ennek ellenere minden este sikerult elaltatni konnyen, egy honapos kora ota ataludta az ejszakat azokon a napokon is, amikor kimaradt a furdes. Tehat nalunk nem volt osszefugges.

2009. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előfordul :-).

De azért igyekszünk minden este fürdetni, mert tényleg jobban alszik, ha a napi rutin részeként megszokja a fürdést és az az utáni tisztaság élményét.

2009. jún. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Először napi rutin miatt, aztán mostmár jobban izzad és maszatos a sok kajától.

Ja és szoktunk homokozni, és attól még a pelus is tiszta homok.

10 hósak vagyunk.

2009. jún. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!