Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír a picim minden evés...

Miért sír a picim minden evés után? Olyan, mintha görcsei lennének, nagyon nehezen tud elaludni. Vagy ha elalszik,1 óra múlva fent van, és akkor megy a sírás.

Figyelt kérdés
Már tök kikészülök tőle, hogy nem tudom mi a baja. Tápszeres, 2 hetes. Nem akarom állandóan felkapkodni, nehogy megszokja. Vagy ebben a korban még nem gond, ha sokat van dajkálva? Segítsetek!!!
2009. jún. 7. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ebben a korban még nem sírnak ok nélkül a babák!Sőt,kizárólag azért sírnak,mert "baj" van,értsd ez alatt a hasfájás,büfi stb.

Próbáld meg kicsit tovább az öledben tartani,lehet hogy büfi van a pocakjában.Emiatt fájdalma lehet,talán ezért sír.Nem húzgálja a lábacskáit?Ha igen,többnyire a hasfájás a sírás kiváltója.Megmasszírozhatod kicsit,melegítsd a pociját.

Csak ne idegeskedj,tudom nehéz de mégis maradj nyugodt,amennyire csak tudsz!Üdv

2009. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasfájós. Sajnos a tápszeres babáknál gyakran előfordul. Hozzá kell szoknia a pocakjának a tápszerhez. Kérdezd meg a gyerekorvost, vagy a védőnőt, hogy ilyen kicsi babának mit lehet adni hasfájás ellen.

Mi a Grippe Watert isszuk, de azt csak 4 hetes kortól lehet adni, viszont az tudom ajánlani, mert nagyon jól elmulasztja a pindurkák hasfájását.


Arra figyelj még, hogy a tápszer elég meleg legyen, mert a hideg tápszer is okozhat hasfájást.


Üdv.:


3 hós baba anyukája

2009. jún. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is hasfájós, nekünk is 2 hetesen kezdődött. Mindenképpen vedd fel szerintem olyankor, ne hagyd sírni, szegényke szenved. A mi babónknak csak a Gripe Water vált be, minden evés előtt adtunk neki 1 kanállal. Én is mindig felvettem, most 14 hetes és nem szeret ölben lenni.

2009. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a poci. Kislányom anyatejes, de néha Ő is ugyanilyen tüneteket produkál. Ezt ki kell böjtölni sajna, jobbat nem tudok javasolni. Vagy, próbáld ki az Espumisan cseppet minden evés előtt, Nekünk anno segített.
2009. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

16:20-as vagyok.Tényleg a Gripe Water csak 1 hós kortól adható. Próbált ki az Infacol-t, vagy az Espumisan emulzió-t.

Ezen az oldalon jó dolgok vannak:

[link]

2009. jún. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16.24-es vagyok. Most, hogy gondolkodtam kicsit, tényleg azt gondolom, hogy poci lesz a dologban. Kislányom 4 hónapos koráig csak anyatejen élt, de hasonló tüneteket csak 2.5 hónapos koráig produkált. Aztán nem volt több kínlódás. A héten kezdtem el tápit adni Neki, mert nem elég már a tejci, és azóta megint kínlódik néha a hasával. Úgyhogy 99%, hogy fáj a babód hasa.
2009. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor jól sejtettem. A lábacskáit valóban húzkodja, a kezével meg dühösen csapkod, és vigasztalhatatlanul sír, már-már ordít. Na, ebben a sikongatós-ordítós fázisban szoktam pánikba esni, ilyenkor anyósom kiveszi a kezemből, mert a gyerekkel együtt bőgök én is. De ez van, majd csak túl leszünk rajt. Az Infakolt használjuk naponta 2-3 alkalommal, de lehet hogy minden evés előtt kellene. De ha nem válik be, mindenképpen megpróbáljuk az Espumisant is. Köszi mindenkinek!
2009. jún. 7. 17:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden eves elott adjal neki.Mi espumisant hasznaltunk,egesz 6 honapos koraig,es semmi baj nem volt utana a pocival,ahgy elkezdtuk szedni.Ne hagyd abba meg akkor sem ha mar nem faj a hasa,mert visszater.En 3,5 hosan kezdtem el a hozzataplalast,es amikor tapszert kapott mindig adtam elotte neki espumisant.Egy kisebb vagyonba kerult fel even keresztul,de megerte
2009. jún. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!