Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám sírás nélkül...

Hogy tudnám sírás nélkül etetni a 6 hós kisfiamat? Minden evés egy rémálom!

Figyelt kérdés
Amit egyik nap jóízűen megeszik, másik-harmadik nap már ordít tőle, az evés is úgy kezdődik, hogy meglátja az ennivalót és ordít. Csak pár gyümölcsig jutottunk, a zöldségeket mindet utálja, kiköpi. Közben persze ordítás ordítás hátán már 1,5 hónapja. Tápszeres. Nem tudom mit tegyek adjatok tanácsot légyszíves!
2011. febr. 20. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy sokat adsz neki és sűrűn?? Próbáld meg, hogy nem erölteted, ha egy kicsit éhes lesz, akkor nem fog sirni, hidd el!
2011. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak az ebédet próbálom kiváltani neki főzivel-gyömölccsel, a többi étkezése tápszer.

Nem tudom mit tehtnék. Próbáltam már hígabbra is, de nem megy. Nem tudom mit tegyek még!

2011. febr. 20. 13:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

először is: a kanalazás sokkal lassabb, mint tápszert enni, ezért ha túl éhes, nincs türelme hozzá. javaslom, hogy egy kicsit hamarabb kezd etetni, mint ahogy kérne enni.

ha utálja a zöldségeket, akkor keverd gyümölccsel, illetve tehetsz hozzá tápszert is, így megszokottabb az íze.

eröltetni semmit nem szabad!!!

minden nap próbálkozz, de ne eröltesd!

nem könnyű ez, de ne ess kétségbe, nem baj, ha lassan megy, mert elkésve nem vagytok.

néhány ötlet:

alma-répa

alma-cékla

krumpli-alma

krumpli-répa

sütőtök-alma

sütőtök-krumpli.

ezeket főzd meg együtt, turmixold a levével, tegyél hozzá egy kanál tápszert sűrítőnek. egyelőre ennyi bőven elég.

délelőtt próbálkozz nála, és csak annyit, amennyit elfogad. utána adj neki tápszert.

azért írtam ezeket a párosításokat, mert ezek így együtt édesek még cukor nélkül is. majd megszokja a sós ízt. én azt hittem, hogy a lányom sosem fogja megszeretni a sós kaját, aztán többszöri próbálkozásra mégis elfogadta.

2011. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is várd meg amig ő kéri az ételt, mert ha igazán éhes nem anyira válogat.De mindenképp légy türelmes, ne keseredj el csak fokozaosan, hogy ne érezze azt hogy eröltetve van.És kitartás neked hidd el meg fogja enni, esetleg probáld megkeresni h mi az amit szivesen megeszik és adhatod neki azt és mellette egy másik fajta ételt, felváltva hogy kostolja az ízeket.
2011. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod elterelni a figyelmét, amíg eteted. Én ilyenkor az ujjamra húztam valamelyik játékát, csörgőjét, hogy babrálhassa (de ne tömje a szájába). És amíg elvolt vele, gyorsan megtömtem. :) Vagy van ilyen kis "baba-tv"-je, amin mennek állatok és zenél -az is bevált. Persze nem jó, ha hozzászokik, de csak 1-2 hét volt nálunk ilyen zűrös, most már szépen eszik. (8 hós lesz)
2011. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lányom is sírt rengeteget az elején meg fintorgott rendesen. Ha túl éhes volt akkor az alap sírásra rátett még egy lapáttal ha fözelékkel kínáltam, torka szakadtából üvöltött. Ezért aznapra sem lett semmi a fözelékböl. Én is azt csináltam, hogy mikor láttam hogy fél 12-12 óra van és picit nyügös volt akkor adtam neki és úgy elfogadta. Fél üveggel már sikerül megennie. Viszont a sósat köpködi kifele, csak az édes ételeket fogadja el. Pl. Gyümölcsök, gyümölcs hússal keverve, paradicsomos krumpli, zöldborsó fözelék. A zöldségeket ö is utálja és mindent ami sós. Mi most ezzel szenvedünk.

De mondom ahogy egyik elözö válaszoló is írta, hogy elöbb kezdd el etetni kb. fél órával és úgy nem fog sírni:)

2011. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam egy könyvben, hogy ne főétkezésre adjuk először a szilárd ételt, hanem két evés között. Mert mikor éhes, ő azt hiszi hogy csak a tápi az étel, nem tudja hogy mástól is jóllakhat. És követeli a gyorsan jóllakottságot okozó cumit és tápit. És ezért kell először két étkezés között adni, mire megszokja hogy tápi nélkül sem hal éhen. Az én babám 6,5 hós, és én is két étkezés között kínálom meg egyéb kajával. Egyelőre eszi, bár én is észrevettem hogy ami nem édes, hanem krumpli, zöldség, répa, azt vagy egyáltalán nem, vagy csak épphogy elfogadja. Múltkor már azt csináltam hogy a krumplis zöldségre minden kanálnál cseppentettem egy-egy csepp narancsot (azt imádja) és úgy becuppantotta amit adtam neki. :)
2011. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krisztivan ***** válasza:
Szerintem se éhesen akard szilárdal megetetni.Próbáld ki hogy vagy két étkezés között-ez nálunk nem jött be-vagy adjál neki fél adag tápszert és utána a szilárdat.Mindig ugyan úgy legyen a forgatókönyv.Könnyebb lesz.Nálunk szopi van,utána beültetem a hintába és ott várja meg amig kimegyek a hamiért.Csak az elején volt nyűglődés 1-2 napig aztán szépen hozzá szokott.Ha nem eszik zöldséget akkor keverd ahhoz amit szeret,nem baj ha minden nap azt kapja.Nálunk a sütőtök a nyerő,ehhez keverem a répát,husit,krumplit,almát is.
2011. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az előttem szólok már leírtak 1-2 praktikákat úgyhogy én nem részletezném tovább!A LÉNYEG,hogy ne erőltesd mert akkor örökre megutáltathatod vele a kajázást és akkor benne ez rögzül és lesz egy rossz evő,válogatós babád!és te se görcsölj rá annyira mert akkor tuti nem fogtok előre haladni 1 lépést sem mert a babád megérzi ha te ideges vagy!Nállunk az jött be,hogy tápszerrel kevertem a kajákat a legelején,úgy ismerős volt neki az íz!
2011. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!