Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír minden elalvás...

Miért sír minden elalvás előtt a kisbabám?

Figyelt kérdés
Szopi után peluscsere,kis játék aztán mikor látom,hogy elfárad/ásít,dörzsöli a szemét.../ leteszem aludni,de mindig rázendít.Akkor felveszem megnyugtatom,beteszem ágyikójába,picit nyöszörög,és végre elalszik,igaz max.háromnegyed órát.Nem hiszem,hogy éhes,gondolom túlpörgeti magát,és így adja ki magából a feszültséget.De hogyan lehetne sírás nélkül???4hónapos,de régóta ez megy.Pedig olvasom a "Suttogó"könyvet is.Az szerint,3 szakasz van,amikor le kell tenni aludni.De teljesen mindegy melyiknél teszem,sír.
2009. jún. 7. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam Én is ugyanezt a Suttogó könyv alapján, de még nem nagyon megy. Kislányom csak cicin alszik el, persze csak cumizik olyankor, de amikor látom, hogy elszunnyadt, simán le tudom tenni az ágyába, még akkor is alszik tovább, ha letevés picit megébredt. Próbáld ki ezt, hátha bejön, aztán ha ez működik, akkor lehet tovább próbálkozni a suttogós módszerrel, szerintem.
2009. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igazsag szerintem nem ismerem a suttogo modszert, de miert nem forditod meg az egeszet? Nalunk ugy van, hogy jatek, tiszta pelus, aztan cici, onnan aludni... vagy pont a sorrend lenne a lenyege?
2009. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a baj, hogy nagyon felpörög a baba és igényli, hogy játszál vele még akkor is ha nagyon fáradt, ezt mi is csináltuk és mindig ordítva aludt el főleg az esti alvásnál, aztán változtattunk, fürdés, szopi, aztán letettem az ágyra ott voltunk mellette, vagy a közelébe és nem szoltunk hozzá csak simogattuk és magától elaludt semmi sirás. 3 hós. korától külön szobába alszik és nem sír elalváskor, most már 8 hós.
2009. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kislányom 10 hetes 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát először úgy hogy az ölemben játék kajci után elaludt
2009. jún. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bocsi folytatom szóval elaludt a kezemben aztán 1 hete úgy rakom le hogy ne aludjon a kezemben hanem magától kicsit nyöszörög de elalszik max 10 perc után de inkább 5, külön szobában szóval szerintem is a sorrendet változtasd és légy következetes.
2009. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de ha megcserélem a sorrendet,akkor borul minden,főleg ha valahová menni kell.Megaztán gondoljatok csak bele,mi sem alszunk minden evés után!Így vagyok következetes.Úgy szeretném most csinálni ahogyan később is.Meg aztán egyátalán nem látom fáradtnk szopi után,csak este.
2009. jún. 8. 12:25
 7/9 anonim ***** válasza:

de azert nem latod faradtnak szopi utan, mert hozzaszokott, hogy akkor van jatek, mitöl lenne faradt. Ha megcsereled a sorrendet, nem ertem miert borulna minden? Felreertes ne essek, nem vitatkozni akarok, csinalja mindenki ugy, ahogy neki jo. Csak nalunk (10 honapos) ugy van, hogy reegel fel kel mondjuk 7-kor, akkor tiszta pelus, öltözes, cici, jatek, aztan delelötti alvas elött cici, kisagy, alszik 2 orat, (ez mondjuk 11 ora) cici (3 orankent eszik), kimegyünk, jatek, mindenfele, kb 2-ig, cici, alvas, alszik 1 orat, jatek 5-kor cici, jatek, mindenfele, fel 8-kor fürcsi, pizsi, cici, 8-kor alvas.

(ne lepödjetek meg, igen mindig cici :) a kis ördögfajzat, nem hajlando semmit megenni, meg csak most kezd kostolgatni :) )

2009. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó írónak:Köszike.örülök,hogy neked ilyen jól mennek a dolgok.De tudod nem akarok cicifüggőséget kialakítani.Nem lehet,hogy ezért nem eszik mást a tiéd?És amikor nem szopizik majd,akkor fogsz szembesülni azzal,hogyan is aludjon el magától,amikor ezt szokta meg.De igazad van mindenkinek más jön be.
2009. jún. 9. 13:14
 9/9 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy a cici miatt van-e vagy sem, de fel eves koraban ugye elkezdtem vele kostolgatni a dolgokat, meg a kanal a szajahoz sem ert, ö mar öklendezett, meg mindent produkalt... kicsi szinmüvesznö :)
2009. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!