Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez az újabb kis kínlódás...

Ez az újabb kis kínlódás normális?

Figyelt kérdés
Kislányom pár napja kap gyümit tízóraira és uzsira. Eddig csak tápszerrel egészítettem ki az anytejet. Amióta kap gyümit, szilárdabb a széklete valamivel, és gyakorlatilag úgy "nyomja ki", mint Mi, felnőttek (bocsi, de valahogy meg kellett fogalmaznom). Azt vettem észre, hogy kicsit kínlódik Vele, de nem az első alkalomtól fogva, csak tegnap és ma. Hozzá fog ehhez is szokni a pocija, és ez normális, hogy kínlódik? 5 hónapos.
2009. jún. 7. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez a helyzet (mi is 5 hósak vagyunk), ez szerintem normális. Nagyokat szoktam rajta nevetni, amikor nyomja kifelé, egyszerre van riadt és elégedett képe. Próbálja sutyiban (szerinte) elintézni, nagyon mókás. :))
2009. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Manóm is ezt csinálja, csak ma azért aggódtam kicsit, mert délután keservesen sírt, nagyon fájt a hasa (egyértelmű volt), és nagy nehezen nyomta csak ki a kakát, de akkor megkönnyebbült. Ugye nem a gyümi viseli meg így a gyomrát?
2009. jún. 7. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A banán az ami biztos megfogja a székletet,a barack pedig lazítja,ezért a kettő együtt semleges.Ha picit keményebb a széklet az még nem olyan nagy baj,vannak zöldségek amiktől teljesen kemény,például a cékla és a répa is fogja.
2009. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit keres a gyumolcs egy 5 honapos csecsemo etrendjebe?
2009. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mit keres? Éhséget csillapít, mivel az anyatej már nem elég (sajnos beigazolódott), a tápszerrel való pótlás mellett pedig orvos és védőnő javaslatára kapja napi kétszer. Természetesen az üveges, szinte folyékony verziót, olyat, amit 4 hónapos kortól lehet adni. Amúgy köszi az "építő jellegű" hozzászólást....
2009. jún. 7. 16:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Ó de cuki volt a 15 50-es! Egyébként az első válaszoló vagyok. Az én kislányom 3.5 hós korától kapja a gyümit, ugyanazért, mint a tiéd. Nálunk az alma és a banán fogta a hasát, az almától ráadásul fájt is a poci. Azóta megpárolom neki, és elmúlt minden "kellemetlenség". Tényleg , az őszibarack és a szilva(igen, lehet), ami lazít.
2009. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor viszont lehet, hogy a tápszer az ok, mert még csak őszibarackot kapott gyüminek, mást nem, és egyidőben kezdtük a tápszerrel. Humana HA-1. Lehet, hogy ettől kínlódik.
2009. jún. 7. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben várnék a gyümölccsel pár napot, hogy meg tudd, nem e a tápszer a hibás. ha gyümölcs nélkül nincs gond, akkor a gyümölcs a vétkes, bár ebben erősen kételkedek. Nekem is ennyi idősen kapott a babám gyümit. Nálunk a répa, alma nagyon fogja a pocit, úgyhogy úgy vezetem be az ételeket, hogy egy fogó, egy lazító, és vegyesbe adom, vagy ha egy nap fogót kap, akkor másnap csak lazítót. amíg nem bogyózik nem kell aggódni. Nekem is furcsa volt, nyög és vörösödik, de nincs gond. figyelj az arányokra, mert a te babád is hajlamos a székrekedésre.Kóstoljatok most meggyet, az is hajt, és nagyon szereti az enyém barackkal! Próbáljatok más tápszert is.
2009. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!