Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz, ha így folytatjuk?

Mi lesz, ha így folytatjuk?

Figyelt kérdés
Babám 3490 grammal született, és most, 8 hetesen már 6450 gramm!Anyatejes baba. A védőnő azt mondja, ugyan nagy baba, de nem kell aggódni, majd letornássza. Én mégis aggódom, mert azért ez nagyon soknak tűnik, és az étvágya sem apad, folyamatosan enne. Betartjuk a 3 óránkénti etetést is, tehát nincs az, hogy non-stop evés. Éjszaka gondoltam, hogy egy etetést helyettesítenénk valamilyen teával. Mi a véleményetek? És milyen teát itathatnék vele?
2009. jún. 7. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én hipp teát adtam neki, igaz 4hóstól van írva, de kevesebb granulátumot adtam a vízhez. Amúgy nálunk nem vált be, ideig óráig eltelítette, és sokkal hamarabb felkelt újra, hogy tele legyen a poci.

Azért mert sok anyuka mondja, hogy az ő gyereke már 2hós kora óta átalussza az éjszakát, nem jelenti, hogy minden babának át kell.

Az én fiam 8hós, de van, hogy még mindig felkel éjjel enni, és csak akkor alszik tovább ha evett, persze próbáltam mindent helyette, hogy leszokjon, nem sikerült, és én is szeretnék pihizni, úgyhogy megetetem.

2009. jún. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem ikreim születtek(kisfiú, kislány). A kisfiú nagyon sokat fejlődött. 2300grammal született, ma 8 hetesek, 5200gramm.Mi igény szerint szopizunk, 2-3 óránként.Szerintem ne aggódj a súlya miatt, majd csak eloszlik :) Minket a

védőnő lebeszélt a teázásról( nehogy átszokjanak a ciciről

a cumira).

2009. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, az én fiam 3700grammal született, és 8hetesen 6410gramm volt, igaz ő félig anyatejes, félig tápszeres. Most 6hós és 8kiló. Szerintem ne akard még az éjszakákat kiváltani, főleg ne hippes cukrozott teával, mert utána majd nem kell a kaja. (mi így jártunk,bár én nappal adtam neki a hippes teát) Minden baba a saját ütemében fejlődik, ez a hirtelen robbanásszerű gyarapodás majd le fog lassulni. Nem lesz 1évesen 20kiló ne aggódj! Az én fiam is egyfolytában zabált volna ennyi idősen, azután szépen beállt az ő kis igényeire a kaja. Mostfél évesen már szinte mindent eszik ami az üveges kaják közül neki való - csak ezeket eszi meg- a tejpépeket szereti, semmi gondunk nem volt a kanalazással sem. Napi 800-1000g között eszik, szépen fejlődik. Nyugodtan bízd rá a babádra, hogy mennyit kell neki enni, hidd el ő mindenkinél jobban tudja!
2009. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem hatalmas a babád, bár nagyobb az átlagnál kicsit. Amíg van tejed, adj csak neki azt, nem kell tezátatni etetés helyett, de mellette kell neki a folyadék, legjobb a víz!.

És tényleg le fogja mozogni, hidd el! Lányom is hurkamurka volt, és amit elkezdett forogni, mászni, már nem voltak hukácskái:-)Kinyúlják .

2009. jún. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
egyaltalan ne aggodj! A tea nem jo ötlet, mert az csak elteliti, de jol nem lakik, hamar fel fog kelni enni (nekünk ezt mondta a vedönö) es azt, hogy egy anyatejes gyerek nem tud elhizni, vagyis nincs az a mertekü hizas ilyen korban, amire azt mondjak, hogy egeszsegtelen, mert ha el kezd kuszni-maszni akkor el kezd atalalkulni a teste is. Nalunk a kisfiu is köver baba volt, most 2,5 eves 14 kilo (teljesen atlagos felepitesü), pedig mar 9 honaposan 10 kilo fölött volt valamennyivel, de azota gyakorlatilag hozza nött a sulyahoz. Kislany most ugyanez 9 honapos, most kezdett el maszni, es maris szepen alakul at, azt mondta az orvos, hogy kb mostantol tartani fogja a sulyat es hozza nö magassagban :) (amugy kislyna meg mindig csak anyatejes, egyszerüen nem hajlando mast megenni, mindent kiköp, erre is azt mondta az orvos, hogy tudja ö, mi a jo neki, amig nem kezd el fogyni, addig nem kell ezen aggodni :) )
2009. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ami miatt még gondolkodtam az éjszakai teáztatáson, az az, hogy mivel elég hasfájos, gondoltam jó lenne könnyíteni éjszaka a kis gyomrán, ne terhelje meg annyira a sok tejcsi...
2009. jún. 7. 10:13
 7/11 A kérdező kommentje:
segítene?
2009. jún. 7. 10:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én babám 56 cm-el, 3270 grammal született és most 11 hetesen 6260 gramm. Kizárólag anyatejet kap, én is kérdeztem a védőnőnket az egyéb folyadékokkal való pótlásról (tea, víz), de ő megnyugtatott a súlya miatt és azt mondta, hogy megpróbálhatok adni neki, de el sem fogja fogadni. Igaz (ilyen mű, édesített) teával nem is próbálkoztam, de a babavizet tényleg nem fogadja el. Így maradt az anyatej, számtalanszor mondták már, de tényleg igaz lehet, hogy féléves koráig nincs másra szüksége az anyatejen kívül. Bízom a védőnőben és az előttem szólókban, hogy amikor elkezd mozogni akkor "lemozogja" a kis hurkákat. A kis manóm apukája is hasonlóan "erős" kisbaba volt állítólag és most egy nagyon fess pasas:-)

Egy 11 hetes kispasi anyukája

2009. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nalunk is hasfajos volt a kislany, de a teat nem itta meg, csak az Espumisan cseppektöl mult el, meg a melgvizes palacktol... de kivaltani nem fogsz tudni vele etkezest...
2009. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 hós korig ugyanigy hiztunk kb,aztán lelassult a hízás üteme,ne aggódj!
2009. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!