Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miről lehet észrevenni, ha a...

Miről lehet észrevenni, ha a babának feszesek az izmai? Milyen tornagyakorlatok vannak erre?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a védőnőt. Az én babámnak olyan kötöttek az izmai, hogy még a doktornő is megjegyezte, szinte visszapattant a tű mikor be akarta adni az oltást a combjába.

Védőnőm mondta, hogy lesz babatorna, majd szól, 8hós, de még mindig csak várom, hogy szóljon.

Én nem izgatom magam, mert én is kötött izomzatú vagyok, annyi, hogy tornász nem lett belőlem.

De te kérdezzél rá inkább szakembertől, az a biztos.

2009. jún. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Több jele is van annak, ha egy baba izmai feszesek. Például:

-egész pici korában, ha háton fekszik, csak az egyik oldalra fordítja a fejét, így olyan a kis buksija, mintha elfeküdte volna

- az egyik oldali lábával, kezével jobban rúgkapál, mint a másikkal

- ha a hátára vagy a hasára fekteted, kifliben tartja magát

- két-három hónaposan nem emelgeti a fejét vagy ha emelgeti, csak az egyik oldalról indítja és oda is teszi vissza

- nem indul el időben a mozgásfejlődése (6 hónaposan még nem forog stb.)

Nagyobb babáknál látványosabb:

- kúszásnál, mászásnál féloldalazik

- járásnál csak az egyik lábával lép, a másikat csak húzza maga után, az egyik kis karját mindig maga mögött tartja

Persze ezek a tünetek a feszesség mértékétől és okától függően változhatnak. Vannak babák, akik maguktól is ki tudják mozogni ezt a feszességet, de a többség sajnos segítségre szorul. Erre a problémára pedig a babatorna, babaúszás stb. nem megoldás. Ha ilyesmire gyanakodsz, keress fel egy dévényes gyógytornászt. Ők kifejetetten ezzel a problémával foglalkoznak.

2009. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A kisfiunknak enyhe ferde nyaka van,amit tornáztatni kell itthon,és ösztönözni arra,hogy a másik oldalra is forduljon.Ez már nagyon szépen alakul,most már gyakran a másik oldalt alszik,és gyönyörűen fordítja a fejét!!Egy kicsi laposabb volt az egyik oldala,de már kezd visszaigazodni a kis buksija!A lábaival,kezeivel szépen,erőteljesen rugdos,kalimpál!5 hónaposak leszünk,de még nem fordul a hasára,és hátára,de oldalra már szépen sikeredik neki!Az miatt aggódtam,hogy talán feszesek az izmai,és ezért nem fordul át a hasára!de reméljük,hogy hamarosan átbillen majd!
2009. jún. 7. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!