Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy babának megnyomódik a...

Ha egy babának megnyomódik a kutacsa, azt miből lehet észrevenni?

Figyelt kérdés

Koszmóval kezelem, a védőnő parafinos dunsztkötést javasolt, ami abból áll, hogy egy olajjal átitatott vattát kell a fején elhelyezni, rá egy nylonzacskó és egy sapka.( ezért írom le, mert egyik ismerőöm pl. még nem hallott róla)

A koszmós terület főleg a kutacsán van rajta, így a vatta egyik vége pont oda kerül, természetesen nagyon finoman helyezem rá.Történhet ennek ellenére sérülés rajta?

Bocs, ha naív vagyok, de első baba, és aggódom érte.

:)

2 hós babáról van szó.


2011. ápr. 27. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen kezelésről én sem hallottam, de a kutacsának nem lesz semmi baja, az olyan erős mint a vitorlavászon! Én úgy tudom, hogy babaolajjal kell bekenni, és sokat kell fésülni (babafésű)
2011. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kisnita ***** válasza:
100%

Szia! Tuti, hogy egy vattadarabtól nem lesz semmi baja a babádnak :)

Viszont és tudok egy sokkal egyszerűbb módszert mint a védőnőd koszmó ellen. Fürdés előtt kb 1-2 órával jó bőven kend be a baba fejbőrét babaolajjal (vagy étolajjal) húzz rá egy sapkát, ne a kedvencedet, olyat amit nem sajnálsz. Hagyd úgy és fürdéskor mosd meg neki alaposan. A koszmó szépen feloldódik és könnyen fel jön, nem kell nagyon dörzsölgetni. :)

Nekünk bejött. Anyum azt mondta én még oviban is koszmós voltam úgyhogy gyakran elvégeztük ezt a műveletet :)

2011. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Babé koszmó elleni samponja vált be. Igaz, nem olcsó, de nagyon sokáig elég - mivel a babáknak úgyis csak kevés sampon kell egy hajmosáshoz. A kutacsa miatt pedig tényleg nem kell aggódnod, ennyitől semmiképpen nem sérülhet meg.
2011. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is a Babe koszmó elleni samponját ajánlom!Ez eltünteti a koszmót,és később sem jön elő.Ilyet vegyél,hidd el,nem fogsz csalódni benne!:))
2011. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a tippeket.
2011. ápr. 27. 21:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos ír fel kenőcsöt is, ha nagyon makacs a koszmó. Fiamnak csinálhattam akármit, nagyon vastagon lett neki pár nap alatt. 2 nap alatt levitte neki a kenőcs (kevert gyógyszertári volt), és azóta sem jött vissza.
2011. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is vettem Babe sampon 2000 Ft-ért és semmit nem használt. A bőrgyógyász asszisztense mondta, hogy hajmosás előtt 10 perccel kell felkenni és így tényleg eltüntette a koszmót.
2011. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Babé koszmó elleni sampont! Az én fiamnak 3 nap alatt eltűntette a koszmót a fejéről. Tényleg nem olcsó, de fél éve vettem és még mindig van benn.
2011. ápr. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A babe nálunk nem jött be.A háziorvos írt fel naturlandos sampont és azzal hamar elmúlt az egész.
2011. ápr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, ma írt a védőnő egy patikai kutyilékot, remélem bejön, eddig egyedül ezekben a készített termékekben nem csalódtam.
2011. ápr. 28. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!