Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi köti le az 1 éves babátokat...

Mi köti le az 1 éves babátokat? Miket szoktatok együtt csinálni?

Figyelt kérdés
Tanítanám dolgokra, de pl. hiába olvasok neki, oda se figyel. Néhány percig elvan, aztán kiszedi a kezemből a könyvet, vagy ha nem adom oda neki elmegy, keres mást. Valahogy nem tudom lekötni a figyelmét. A játékaival elvan, szereti ha forgunk vele, csikizzük, fogócskázunk, de 5 percnél tovább nem képes nyugodtan ülni...Nálatok, hogy van ez? Köszönöm!
2009. jún. 6. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam egy örökmozgó sajtkukac. Amiket leírtál, nagyon ismerős. Nem lehet neki mesélni, mondókázni, mert egyszerűen nem köti le.Ő jobban szeret menni, pakolni és rosszalkodni:)

1évesen indult el, előtte végigmászta az ébrentöltött időket. Amiután elindult, csak ment ment és ment. Persze közben a játékaival is foglalkozik több kevesebb ideig, de a mozgás a lételeme.

Ha unja magát a lakásban töltött sétákkal, akkor odaáll az ajtóhoz, és dörömböl. Jelzi, hogy le akar menni az udvarra. Ott van hintája, homokozója, van egy kutya és a játékai. Egy ideig elhomokozik, kutyát simogat, majd megindul és rohangál a kertben. Megkötni sem lehetne:)

Én is idegeskedtem, hgoy hogyan fogok majd neki mesélni, könyveket mutogatni, de már rájöttem, felesleges...

Kint a nagyvilágban is ugyanúgy megtanulja a dolgokat. Ha hallja egy helikopter hangját, már mutogat fel az égre, és keresi a helikoptert. Ha fúj a szél, mutatja a fákat. Ha madárcsiripelést hall, keresi a madarat.

Képeskönyvet a vacsi utáni böfiztetésnél (tejet iszik) nézeget, és akkor leköti. Napközben nem.

2009. jún. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az én kisfiam 19 hónapos - de max. mondókát olvasok neki, azt is olyan könyvből ahol sok a kép, leginkább a képekről mesélek neki, amíg figyel, a mutogatós mondókákat mindig nagyon szerette, és próbálta mutogatni is

próbálunk rajzolgatni, gyurmázni(tésztával -mert ha eszik is belőle nem baj)

labdáztunk -gurítottuk

építettünk is, de eddig még csak lerombolta amit építettem, most próbálja ő is összerakni

DE egy ekkora gyereknek lételeme a mozgás, nem tud még egy helyben üldögélni és figyelni, ezt ne is várd el tőle. Persze mindennap megtanul valamit, de nem könyvből, hanem játék által. Nekünk hasznos volt, és a mai napig az:

Johanna Friedl/ Margaret Nussbaum: Gyermekjátékok az első évekre

2009. jún. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 15 hónapos, és csak megy és megy.Meg sem lehet állítani, amikor felkel akkor még a reggelijét meg sem kapja de már megy.Nem akar egyszerűen beülni az etetőszékbe, erre én valahogy beültetem, és adoka kezébe valamit eszik pár falatot, és feláll egyszerűen ki akar ugrani a székből.Ez kb.azóta van amióta 10 hónapos korában el kezdett járni, és egyfolytában csak fel akarja fedeznia világot.Semmi nem érdekli csak hogy pakolhasson,ugrálhasson, meg szétdobálhasson mindent.Most az a mániája, hogy a játékait a parkettán jól földhöz vágja,közben hunyorog, mert nagyott csörren, de neki ez etccik.:D Szóval lány létére nagyon rossz kölyök, de én imádom.Én is ilyen rossz voltam kiskoromban meg aférjem is, volt kire ütnie.:)))Én is néha szeretném, ha m,egmaradna a karomban kicsit dajkálhatnám, vagy az ölemben ülve mesélhetnék neki jó meséket, de ő is inkább kikapja akezemből akönyvet, és inkább maga lapozza.Maximum 5 percig képes megmaradni az ölemben.Ez van, majdcsak változik a kisfiad is, idővel rájönnek dolgokra maguktól is, okosodnak,és ügyesednek.De ha menni akar hát hagy menjen, ha neki ez teccik.:)))
2009. jún. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 15 honapos, és detto... a konyveket mondjuk maga hozza, hogy nézegessuk, de leginkább csak ugy, hogy o mutogat, én meg mondjam, hogy mi az. ezen kívul semmi, mondoka, mutogatos versikék, semmi nem érdekli. a gyerekszobában eljátszik maga a játékaival, a konyhába hiába viszek ki egy dobozzal, ott csak a pakolás érdekli, amíg fozok (ami sajna dupla munka nekem). ha leulok mellé, seperc alatt faképnél hagy, mert csak porog-forog futkos egész nap.Nemsokára megyunk bolcsibe, nem biztos, hogy nagyon fognak nekunk orulni. Néha arra is gondoltam, hogy én rontottam el, mert én állitolag lusta gyerek voltam, és elultem a járokában akármennyit, hát nekunk ez nem megy. 6 hos korátol kuszott, azota nem maradt egy helyben. De teljesen odavagyok érte:)
2009. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugton ülni nem fog még vagy 20 évig:-)

Lányom reggel ébredés után megy a mamához 9 körül, ott sokat játszanak. Tolja a bébikompot, körbesétál a szobán, játszik a szőnyegen, hordókat rakosgatnak egymásba, énekelnek, kinéznek az ablakon, etetik a galambokat morzsával. Fél 11-kor megyünk sétálni, az 2 óra. Itthon ebéd, bilizés, és alvás. Ébredés után játék a játszószőnyegen itthon, imádja az autókat tologatni, a telefonnal hallózik, nézegeti a könyveit (olvasni én sem tudok neki, kiveszi a kezemből és lapozza, nem köti még le a mese), imád ruhákba bujkálni, forgatgatja, magára teszi, leveszi, bujkál, járkál körbe a szobába, ha hagyom kimegy , átegy a szobájába és ott rámol.

2009. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm!
2009. jún. 8. 09:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!