Dévény, vagy katona módszer hatásosabb? Mia véleményetek Berényi Marianne fejlődés neurologusról? Ő volt régen a svábhegyen.
Attól függ miért kell a torna.
Izomtónus zavarra (feszes, vagy laza) inkább a Dévény torna a jobb, mi is arra jártunk, még nem kaptunk időpontot, addig itthon Katona módszerrel tornáztattam a kisfiamat (tanultam anno), de semmi változás nem történt és a napi 6* fél óra nagyon megterhelő a babának is!
A Dévény elkezdésekor a Katonát az ülésbe húzódzkodás, ülésbe rugaszkodás, lebegő ülésen kívül elhagytuk és azt is csak kb. napi háromszor gyakoroltattam a picimmel, meg persze, amit a gyógytornász otthonra előírt épp.
Végül, öt hónapos korától már teljesen elhagytam a Katonát.
Az ülésbe húzódzkodást pl. a Dévényes gyógytornászok is alkalmazzák egyébként, de mégsem örülnek, ha kétféle módszerrel van tornáztatva egy baba.
A neurológust nem ismerem sajnos.
Ha van agyi sérülés is, akkor a Pető módszer a legcélravezetőbb.
Szinte szóról szóra egyetértek az előző válaszolóval, inkább a Dévény torna, ha az agyi sérülésnek izomtónus zavara is van. Mellette még az úszást javasolnám.
Azort a Katona módszerből vett lengetéseket, forgatásokat, lebegő ültetéseket lehet gyakorolni, de annyit mint mondanak, az egyszerűen lehetetlen. Már nem emlékszem, talán napi 5-6 alkalommal kellett volna 30 percet csinálni.
Viszont az utolsó mondattal nem értek 100%-osan egyet, inkább maradjunk abban, hogy jó a Pető módszer, mert nincs jobb. Vannak bőven kifogásolható elemei:(
Nekem mindig is az volt a bajom a Katona módszerrel, hogy nem gondolom,hogy amit valaki évekig tanul, azt anyukának egy hét alatt meg lehet tanítani.
A Dévény nem szívesen alkalmazza pl. az ülésbehúzást pici babáknák, mert nagy kárt tud anyuka vele okozni. Én is nyugodtabb voltam,hogy nem nekem kell "rángatni" a fiam!
Ráadásul egy Katona-módszert alkalmazó anyuka mondta,hogy mint kiderült, ő végig rosszul tornásztatta a babáját. Jobb ezt szakemberre bízni.
Gyógypedagógusként határozottan azt mondom, hogy Dévény-módszer. Bár mindkét terápia célja ugyanaz, de merőben más módszerrel közelítenek hozzá. A DSGM onnan indul, amit már tud a baba, a Katona-módszer azt erőlteti, amit még nem. A DSGM-et a jól képzett terapeuta végzi, a Katona-módszer az otthoni munkára épít. Van még sok-sok különbség, de a DSGM pozitív eredményei vitathatatlanok. Pető-módszer (konduktív pedagógia) kissé más irányú.
Prof.Dr. Berényi Marianne pedig Katona professzor úr "jobbkeze", hosszú évtizedek óta dolgoznak együtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!