Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a kisfiam. Nem használ...

3 hetes a kisfiam. Nem használunk légzésfigyelőt, de aggódom. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta,ha baj van,a légzésfigyelő is az utolsó pillanatban "vinnyog",nem sok értelme.
2009. jún. 6. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ne aggódj ez nagyon nagyon ritka!! Aludj nyugodtan és ne olvasgass hülyeségeket. Nekem sincs bár akartam de végül nem lett. 3,5 hós a babám már torokgyuszija is volt 5 hetesen alig kapott levegőt szegény de nem lett semmi baja. Viszont ha annyira aggódós vagy szerezz be egyet. Bérelni is lehet úgy olcsóbb. 6 hóig érdemes használni.
2009. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol alszik? Nálunk 4 hónapos koráig velünk aludt, aztán tettem külön szobába. Egyébként nekem azt mondták, hogy egy kicsit túllihegik ezt a bölcsőhalál dolgot. Főleg azért, hogy vedd meg a légzésfigyelőt. Szellőztess gyakran, ne altasd hason, ne öltöztesd túl, nagyjából ezekre kell figyelni.
2009. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok,köszönöm!Szellőztetésre,öltöztetésre figyelek!
2009. jún. 6. 19:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja!Külön szobában alszik,de kb 5 méterre,szobák össze vannak nyitva.
2009. jún. 6. 19:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is külön alszik 9 hetes kora óta. 1.voltam.
2009. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A mi babánk az első perctől külön alszik.Nagy gáz?
2009. jún. 6. 20:25
 7/11 anonim ***** válasza:
az én fiam is első naptól külön szobában alszik és csak 2hónapos korára kaptunk légzésfigyelőt.eddig egyszer csippantott be,mikor hason erőlködött,próbálta kinyomni magát.ha nagyon aggódsz,szerintem is bérelj egyet,márcsak a magad megnyugtatására
2009. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
olvas utána mert nem így van a hogy mondta! A figyelöhöz van kiskönyv mindent leír. A boltban is felvilágosítanak! Én se vettem meg rögtön de 4 . hónapba már nem bírtam ki és megvettem azóta vagyok nyugodt. Nem járok be a szuszogását hallgatni.Alszók éjszaka.
2009. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak rábeszélni, mert neked kell tudnod, hogy a pénztárcád mennyire enged, de én nagyon örülök, hogy kaptunk kölcsön egyet (nem lett volna rá pénzünk amúgy). Én így sokkal, de sokkal nyugodtabb vagyok. Amúgy is koraszülött a picúr és azért megnyugtató,hogy van. Nem mondanám, hogy nem sok értelme! A családban már volt rá példa, hogy beriasztott és az mentette meg a kisfiú életét, és így is az apukája alig tudta felrázni a gyereket! Szóval ha megteheted, akkor vedd. Persze nagyon jól leírta az egyik válaszoló,. hogy mire kell figyelni és utána is tudsz olvasni, ha mégsem szerzel be! Mi is felnőttünk nélküle, de hozzáteszem, több is volt a bölcsőhalál!
2009. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz. A babának a helyén van a helye, te is úgy tudsz pihenni, ő is.

A légzésfigyelőt abszolut csak pártolni tudom! Nekem van, nem is bírnám ki nélküle, pedig már 1 éves a lányom, és még mindig használom. Megnyugtat, hogy tudom minden rendben.

Nálunk sokszor riasztott, de semmi baj nem volt, csak mélyen aludt. Sokkal nagyobb baj lett volna, ha a riasztás nem kelti fel!

Ha aggódsz , akkor meg ne értem a kérdést. Ha venni nem akarsz, legalább bérelj 6 hóig, havi 2000 ft ne hiszem, hogy a földhöz vág-főleg, hogy a babád életéről van szó.

És miért az utolsó pillanatban vinnyog? ezt sem értem-általában 17-21 mpre vannak állítva, a baba pedig 30 percet bírja oxigén nélkül. Nyilván elsősorban te is mindent megteszel, hogy újból lélegezzen, de fél óra alatt a mentő is kiér, és segít, ha baj van.

Szóval abszolut csak előnyét látom, szerintem hátránya semmi de semmi nincs.

Ha gondolod, írj privit.

2009. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!