Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, a babámnak...

Mit csináljak, a babámnak székrekedése van?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, és látszik rajta hogy görcsöl. 1 napja nem kakilt.
2009. jún. 6. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Cukros kamillateát adjál neki. Nekünk anno a doki ajánlotta és bevált.
2009. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Cukrot ne adj neki!

A kamillatea jó, adj neki sok folyadékot, és tornáztasd.

De babáknál "normális" akár 5 nap széklet nélkül is, főleg az anyatejeseknél

2009. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk ez forditva történt tápszeresek vagyunk és nekünk se volt és nekem a doki aszt mondta hogy egy ilyen kicsinek egy nap többször kell székletnek lenni.Nekem is a kamilla sok cukoral mondta a doki.utána peddig a LAEVOLAC szirup csecsemö kortól adható.De a dokit kérdezd meg.6 hónapos baba anyukája.
2009. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6 hó anyuka:lázmérözd meg ha nagyon szenved.+elfelejtettem GLICERINES kúp az is jó én sokmindent probáltam.
2009. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nalunk viszont a MECSEK baba tea valt be,En azt adtam neki,mar akkor mikor hazajottunk a korhazbol.

En anyatej mellett is itattam vele teat,es nem evett kevesebbet,de En nem tettem bele cukrot.A mai napig,h ugy latom,h kemeny lenne a szeklete akkor csinalok neki egy cumisuveggel,es azt megissza es par ora mulva mar teljesen rendben is van minden.

9 hos baba anyukaja

2009. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
espumisan cseppet ajánlom, naponta többször is lehet adni, kifejezetten babáknak való. 3 napos nem kakilás után adtam neki először és azóta is rendben vagyunk. pár hetesen is már szedhetitek, segit neki pukizni is.:) 8 hos baba anyukája
2009. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is a cukros kamilla tea vált be.
2009. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

n megmondom őszintén ,csináltam 2 dl vizet ,felforraltam majd még forrás közben beledobtam 5 evőkanál cukrot vagyis szirupot főztem.

Főztem néhány percig lehűtöttem majd 1dl itattam meg fiammal nos ezután kb 30 perccel szana szét kaksizta magát és utána minden oké volt!!

Persze a kamillatea sem rossz de az leradirozza a bélbolyhokat és az nem jó!!

Nem kell mindig a szirupot itatni vele ez nem azt jelenti!!

Nekünk bevált!

És mielőtt lehordanának a kedves válaszolók,ezt az ötletet védőnő mondta!!üdv egy 12 hós baba anyucija

2009. aug. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Cukrot semmiképpen nem javaslom. 3 hónapos a babám, többször volt olyan, h. nem bírt kakilni, ilyenkor volt, h. elég volt csak kicsit meghőmérőzni, volt, h. glicerines kúpot (felet) nyomtam fel neki és rögtön jött a nagy adag.

De ilyen piciknél (pár hetesen) még tök normális, h. több napig nincs székletük, főleg, ha anyatejesek.


Viszont, ha görcsöl, nekünk nagyon bevált a Gripe Water angolvíz.

2009. aug. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! nekünk is kellett hőmérőzni már a szülészeten, ott elegem is lett a baba kínzásából ,ráadásul nagyon rászokik. Már a szülészetes gyerekorvostól kértem megfelelő szert, ami segíthet. Én Kárpátalján élek, de rákerestem, és nálatok is lehet kapnia a DUPHALAC nevű oldatot. Már ilyen kicsik is kaphatják. Nekem csak egyszer kellet, fél adagot kapott. Ami nekünk jó volt még, és azóta is így kakil néha: amikor láttam, hogy nyom, levetkőztette, feltoltam a lábát a pocijához, így könnyebb volt kakilni. Kitartás!!! Jó lesz. Barack lesz jó később, őszi vagy sárga,így javaslom most fagyassz frissen belőle, mert 4 hónap múlva már adhatod.
2009. aug. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!