Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell a paradicsomról...

Hogyan kell a paradicsomról leszedni a héját? Praktika? Gondolom a magokat is ki kell szedni, ugye?

Figyelt kérdés
9 hós babámnak adnék most először igazi paradicsomot mert eddig bébikajába kapta!
2009. jún. 6. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Forró, gyöngyöző vízbe dobod 1-2 percre, utána kiveszed és hideg vízbe meríted. Így könnyen le lehet húzni a héját. A magokat is szedd ki, mert fájhat tőle a pocija. Azért vigyázz a paradicsommal, mert amit most kapni, az fóliás és sokszor érésgyorsítóval kezelik. Így bár kívül már piros, belül még éretlen...
2009. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ok köszönöm szépen!:)
2009. jún. 6. 10:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, forrázással szoktam én is, bár nagyon macerás szerintem annyi paradicsomot megpucolni, kimagozni, nekem a védőnő javasolta, hogy vegyek inkább 100%-os paradicsomlét (pl. a sió prémium nagyon jó, az olyan sűrű, hogy megáll benne a kanál szinte), és azt öntsem a krumplihoz, amikor a főzelék készül. Tényleg jó módszer, gyakran alkalmazom.
2009. jún. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kecskemétis paradicsomlét használok.
2009. jún. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!