Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van a környezetedben aki...

Van a környezetedben aki bölcsőhalál miatt veszítette el babáját? Mikor, mennyi idősen?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 20:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére nem történt meg a baj, de azt kell mondjam, az ún. bölcsőhalál nem csak alvás közben fordulhat elő. Az én kisfiam teljesen egészségesen jött a világra, a kórházban sem mondták, hogy bármi baj lenne, aztán amikor 3 naposan hazahoztuk, mégis történt egy furcsa eset. Az ágyamon ültem, az ölemben volt a kisfiam, kifelé fordítva, anyukám felé (félig fekvő, félig ülő helyzetben, tehát az arcát én nem láttam), és anyukám egyszer csak szólt, hogy már kékül a feje, nem vesz levegőt. Pedig ébren volt. Rögtön magam felé fordítottam, erre már ismét lélegzett. Egyszerűen elfelejtett levegőt venni. Ezek után semmi ehhez hasonló nem történt, a kisfiam már 19 hónapos, teljesen egészséges, de ez elég ilyesztő volt.

De a felsorolt kockázati tényezőkből egyik sem állt fenn. Nem dohányoztam terhesen, sőt, a lakásban sem dohányzott senki, nem hason feküdt a fiam, ébren is volt, fiatalkorú sem voltam (bár fiatal voltam, 20 éves, de szerintem nem mondható, hogy 20 évesen fizikailag, biológiailag alkalmatlan lettem volna kihordani és megszülni egy babát), és rendszeresen jártam terhesgondozásra.

Amúgy ugyan ez volt öcsémmel is annak idején, anyukám mesélte, bár igaz, hogy annak idején a hason fektetés volt a trend, de a többi kockázati tényező nála sem állt fenn.

2009. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
De ha volt légzésfigyelő, mégis bekövetkezett a tragédia, miért? Nem voltak felkészülve, mit kell tenni, ha riaszt? Vagy egyáltalán semmi értelme a légzésfigyelőnek? Bocs a sok kérdésért, de nekem már csak ez hiányzik a kelengyéből...
2009. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
utolso válaszolonak írom hogy van tanfolyam és használati utasítás is a figyelöhöz. És a neten is utána tudsz olvasni. Én se vedttem meg elsö pillanatba de az orvos mindig ajánlotta így 4. hónapba vettem és így vagyok nyugodt másra is elmegy a 20000ft.
2009. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme a légzésfigyelőnek, mi 35.000ft-ért vettük, de kisfiam születése óta velünk alszik, hason. Most 8 hós múlt, és sajna már nem sokáig alszik az ágyában, mindig felkel éjjel és csak akkor alszik vissza, ha magam mellé fektetem, szóval nekünk a légzésfigyelő nem sokat ér. (sajna)
2009. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van légzésfigyelő -nekünk is van- szerintem tanítani kellene minden szülőnek az újraélesztés technikáját. Ennek mindenki utána tud ugyan nézni a neten, de annyira kevés olyankor az idő, rutinból kellene mindent tudni hozzá. A mentő hívásakor telefonon is segítenek persze, de ha egy szülő van ilyenkor jelen, nagyon nehéz lélegeztetni, szívmasszázst csinálni és még telefonálni is, nomeg közben pánikolni is. Én a kiskönyvet olvasgattam nagyon sokat, amit a kórházi csomagban kaptunk, abban le van írva pontosan, mikor, mit, hogyan kell csinálni. Nulláról ugyan nem indulna a tudásom, ha szükség lenne rá, de azért folyamatosan kell olvasni ahhoz, hogy jól menjen, ha szükség lenne rá. Az meg nem ártana, ha valaki el is mondaná, meg is mutatná, hogy mit is kellene.
2009. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt hozzáteszem, hogy első gyermekem koraszülött lett, a légzésfigyelő többször is riasztott. Akkor bementem, jól megráztam, mert a sípolására sem ébredt fel. Csak akkor lettem nyugodt, mikor a megrázástól kinyitotta a szemét. Szerintem a légzésfigyelő biztonságot ad!
2009. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
harmadik válaszoló vagyok, nem sima légzéskimaradás volt, hanem leállt a baba keringése is, és ezért állt le a légzés. Szakszerűen a szülők nem tudták újraéleszteni, sajnos. De úgy tudom, lehet erre tanfolyamot is végezni.
2009. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam arról az enzimről amit a 10. válaszoló írt. És ugyanott még azt is írták, hogy a kisfiúknak eleve kevesebb van ebből az enzimből tehát rájuk még jobban érdemes odafigyelni.

Én a környezetemben hallottam egy 5 hós babáról úgy fél éve de eléggé pletyka szinten szóval nem tudom igaz-e. Véleményem szerint érdemesebb bérelni egy fél évre légzésfigyelőt mint megvenni ha valaki annyira aggódik de azért ez nagyon ritka dolog ám! Mi 3,5 hósak vagyunk és nincs pedig akartunk eleinte de most már nem fogunk venni.

2009. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

Bocsánat az oFF miatt,de most teljesen beparáztam.:(

Ha ilyesmiről hallok,vagy szimplán csak olvasok rögtön rossz kedvem lesz és csupa hülyeség jut eszembe!Jaj,de buta vagyok! :( Remélem valóban ritkaság és egyikünk sem fog találkozni ezzel a jelenséggel.Jó éjt!

2009. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédunk kislánya 2 hetesen.. hason feküdt. Az én lányom a kórházban 2 napos volt, mikor nem vett levegőt (talán félrenyelt, hátán feküdt) teljesen lila lett, párom rohant a nővérért, a hátát megütögette és akkor vett levegőt. Még szerencse, hogy a kórházban történt..

Egy általános iskolai osztálytársam húga is, őt nem tudom mekkora volt.

2009. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!