Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokta valaki kézbe ringatva...

Szokta valaki kézbe ringatva altatni el a babáját?

Figyelt kérdés

Apósom be szólogat hogy 18 évesen is ringatni fogom a gyereket, meg nincs egy kicsit el kényeztetve! Arról nem is beszélve hogy le ludmilázta mikor a neve Emma 9 hetes. Úgy gondolom hogy most élvezem ha szüksége van persze rám hogy ringatom énekelek játszok vele. Pár év és már nem lesz szüksége ilyen formába rám. Amúgy apósom eléggé maradi felfogású szerinte a gyereknek kus legyen ül eszik alszik. Hát ez nem így van! Nem fogom hagyni az ágyba sírni miatta. Még meg sem született a pici és ki jelentette hogy nem óhajt rá vigyázni. Sőt a kezébe sem vette mert félt hogy a lapát kezeivel nehogy megszorítsa, aztán csak a kezébe adtam 1 hónaposan hogy ugyan fogja már meg első szem unokáját.

Mi a véleményetek?


2009. jún. 5. 18:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én volt, hogy még 1 évesen is a karomban altattam el. Nem érdekelt, hogy mit gondolnak, mert csodás érzés volt mind a kettőnknek, és a Babám is így szeretett elaludni. Tudtam, hoyg ez nem fog sokáig tartani. Nyilván 2-3...évesen már nem a karomban altatom, nem beszélve a későbbiekről...már ő fogja igényelni, hogy hadd aludjon egyedül. Szerintem az a legegyszerűbb, ha lepattan rőlad ez a dolog, és úgy altatod, ahogy mindkettőtöknek jólesik. A te gyereked.
2009. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy úgy kezd el, ahogy folytatni akarod. Ennyi idősen a babák még nem tudnak egyedül elaludni, tehát kell valami segédeszköz. Viszont ha azt szokja meg, akkor később úgy kell majd elaltatni, ha lesz 11 kg, már nehéz lesz (az én babám már fél évesen 10,5 kg volt.)Szóval valami olyan altatási módszert válassz, amit később is bírni fogsz.

Persze ez tudom, hogy nehéz. Az én babám csak cumival aludt. Próbáld meg bebugyolálni, meg simogatni altatás gyanánt, az is szokott használni. Én sok mindent kipróbáltam, de megfogadtam, hogy a ringatást, azt nem.

Persze ennek nálam is hasonló okai voltak, mint nálad. Nálam meg anyósom már az első éjszaka leszólt, hogy el van kényeztetve (3 napos gyerek). Aztán felvette, és ringatás gyanánt elkezdte rázni, hogy még jobban ordított. Na, akkor megmondtam neki, hogy mi nem ringatjuk a gyereket.

2009. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekünk sem kell állandóan ringatni van hogy eszik és be teszem az ágyába cumi a szájába könyve nyitva nézegeti és el alszik ennyi, de ha nyűgös mint ma is akkor nem hagyom bömbölni az ágyába. Már voltunk sétálni végig sírta etettük tiszta a pelus nem tudok mit tenni.

Aki meg írta hogy hadjáratot indítok após ellen és velem KELL egyet érteni :-)) Üzenem nem kell gondoltam le írom az előzményt amiért érdekel a téma vagy fel vetődik bennem ez a kérdés. De ezek után nem kommentálom csak kérdezek.

2009. jún. 5. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!