Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokta valaki kézbe ringatva...

Szokta valaki kézbe ringatva altatni el a babáját?

Figyelt kérdés

Apósom be szólogat hogy 18 évesen is ringatni fogom a gyereket, meg nincs egy kicsit el kényeztetve! Arról nem is beszélve hogy le ludmilázta mikor a neve Emma 9 hetes. Úgy gondolom hogy most élvezem ha szüksége van persze rám hogy ringatom énekelek játszok vele. Pár év és már nem lesz szüksége ilyen formába rám. Amúgy apósom eléggé maradi felfogású szerinte a gyereknek kus legyen ül eszik alszik. Hát ez nem így van! Nem fogom hagyni az ágyba sírni miatta. Még meg sem született a pici és ki jelentette hogy nem óhajt rá vigyázni. Sőt a kezébe sem vette mert félt hogy a lapát kezeivel nehogy megszorítsa, aztán csak a kezébe adtam 1 hónaposan hogy ugyan fogja már meg első szem unokáját.

Mi a véleményetek?


2009. jún. 5. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem a ringatással van bajod, hanem apósoddal.

9 hetesen még kicsi, ilyenkor "nem kényeztetjük el őket". PErsze a babának-és neked az a legjobb, ha egyedül is elalszik a kicsi, tehát tényleg nem jó, ha ringatáshoz szoktatod.

PErsze szeretgesd, óvd, féltsd, szeresd, de ne kényeztesd azért el:-)

Apósod meg fogja be, a te gyereked, úgy neveled, ahogy akarod.

2009. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 9 hós s még mindig az karomban alszik el,bár ringatni már nem kell. :))
2009. jún. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én van, hogy elringatom kézben, igen :) De olyan is van, hogy nézgél a kezemben, majd elalszik, szóval nem direkt ringattam el... Akkor szépen leteszem, és húzza a lóbőrt tovább. 9 hetesen ez még tuti nem káros nektek, sőt, kell neki anyuci. Persze attól még megpróbálhatod, hogy megtanuljon ne csak veled elaludni is - lerakni aludni, amikor már ragadnak le a szemei, de még nem alszik, hogy megszokja esetleg azt is, de ilyenkor még nem szokás erőltetni az ilyesmit.

Üdv,

egy 2 hós bébi anyukája

2009. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lányom 6 hónapos, és szinte naponta előfordul hogy az ölemben alszik el. Kicsit ringatom is ha kell. Olyan édes ahogy szuszog békésen a karjaimban, hogy csak nézem,nézem.....

Az ágyában egyedül is el tud aludni, és sokat elvan a játszószőnyegén. Nyugodtan szeretgesd a kicsid, és szép lassan találj egyensúlyra ezügyben:)

2009. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
81%
Kislányom egy éves, mai napig az ölemben alszik el. Még soha nem aludt el a kiságyban. Igaz, még nem is próbáltam. :)
2009. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
1 hetes a lányom és ringatva altatom. A nővére 5 éves, de csak a hugica születésekor "költözött" ki az ágyunkból. Addig úgy aludt el, hogy két kézzel fogta az arcomat. Minket is sokan megszóltak, de én tudtam, hogy előbb-utóbb úgyis magától le fog erről szokni és átköltözik a saját ágyába.
2009. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alkalom függő.Ha pont úgy van elalszik simán magától is,de ha nyűgibb van pont olyan napja van akkor,igenis kézbe ringatva altatom el.Mert akkor szüksége van anyjaáraa szeretetre,a gondoskodásraa,az anyai ringatásra!Ha ringatás nélkül is el tud aludni akkor nincs semmi gond,de ha csak ringatással akkor sincs semmi vész,majd kinövi.Ő még kisbaba.Azt se tudja hol van,meg még magáról se tud szegény,pesze hogy szüksége van ilyen dolgokra.Minden baba más.Valaki alszik úton útfélen,ha kell, ha nem,valaki meg csak az anyjánál alszik el.DE még egyszer mondom ez nem baj.És ha te 18 évesen is a kezedbe altatod,az se baj ,hiszen ez a te gyereked és TE DÖNTÖD EL HOGY HOGY ALTATOD STB.SENKINEK SEMMI JOGA BELESZÓLNI.Te eteted,te ápolod,te kelsz fel hozzá ha éjszaka fel sír,te vigyázol rá,te óvod,még a sz*rt is te törlöd a kis fenekéből (már elnézést) akkor had legyen már jogod eldönteni neked hogy mit hogy csinálsz.Nem szeretem ezt a beleszólósdit.Nélunk is ez van és tök fel húz :(
2009. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam 7 hónapos múlt,és szinte csak kézben ringatva tud elaludni.Na meg apja mellkasán-az valamiért jobb mint az enyém :-)

nekem is mondta az anyósom,hogy el van kapatva...és ki cipeli állandóan ha ott vagyunk???Ő.Így nekem ne dumáljon.

Néha néha előfordul hogy együtt befekszünk az ágyba,és én hamarabb elalszom,ezalatt ő játszik,majd egyszer csak arra kelek,hogy ott szuszog békésen mellettem.

És különben is,az én gyermekem,és olyan édesen szuszog,sokszor le se tenném,csak nézném....most lehet mondani,hogy ez kényeztetés,de had érezze,hogy én ezt is megadom neki,ha kell.

2009. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Egyet értek az első válaszolóval, hogy Te most az apósod ellen indítottál támadást, és támogatást vártál tőlünk, hogy mi is őt szidjuk. Ha megszokja, hogy a kezedben alszik el még 20 kilósan is ott fog aludni. Én csak akkor altatom el ott, ha valami gondja van.

Amúgy a te dolgod, hogy hol altatod, később is a Te gondod lesz.

2009. jún. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia az én kisfiam 16 hónapos é smég mindig altatom ha bölcsis lesz úgysem lesz rá lehetőségem és ahogy nő nem biztos hogy sokáig engedi az ölbevételt .csináld úgy ahogy neked -nektek jó
2009. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!