Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a 7 hetes babám bárányhi...

Lehet a 7 hetes babám bárányhimlős?

Figyelt kérdés
Vasárnap voltak nálunk vendégek és a 4 éves kislányukról kiderült kedden, hogy bárányhimlős. Elég sokat volt a kicsim körül, simogatta is. Ma meg úgy vettem észre, hogy megy a hasa a babámnak, aluszékonyabb, persze az utóbbi lehet a front miatt is. Melyek az előjelei a bárányhimlőnek, illetve ilyen pici babánál is előfordulhat? Ha igen, súlyosabb mint nagyobb korban? Előre is köszönöm a segítséget. Egy aggódó anyuka...
2009. jún. 5. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, fertőz már a lappangási időszakban is, de akkor igazán, mikor már hólyagos a "fertőforrás". Előtte aluszékonyak, lázasak, Min 38-38,5 körül, keresztfiam torokfájásra is panaszkodott, majd másnap jobban volt, de estére magas láza lett megint, és jöttek a piros foltok, amiknek a tetején másnap gennyes kelés alakul ki, na akkor fertőz igazán. 14 napig volt beteg, ez egy sulyosabb lefolyású himlő volt, van olyan gyerek is, akinek nincs olyan magas láza, max egy napig van rosszabbul, és a pöttyök sem olyan vészesek. Állitólag anyatejes baba fél éves koráig nagyon kis eséllyel kapja el. A tápis viszont simán. Jajj, sajnállak titeket, én is ideges voltam , mikor a keresztfiam himlős lett, de ő szerencsére előtte nem volt nálunj, de a férjem volt a közelében többször is, én azon is ki voltam akadva, de nem lett gond. Bizz abban, hogy hátha hétfőn kenték rá és nem pénteken:(
2009. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha anyatejes, es neked volt baranyhimlod, akor 2 eves koraig nem lesz himlos. Nekem ezt a gyerekorvos mondta.
2009. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az anyatej véd

Nem ritka eset, amikor az újszülött a testvérétől kapja el élete első heteiben a bárányhimlőt. Ilyenkor a várható varicella mindenképpen kisebb kockázatú, mint a méhen belül szerzett. Lefolyását nagymértékben befolyásolja az, hogy az édesanya volt-e már bárányhimlős, és tud-e szoptatni. Ha védett és szoptat, akkor minden esély megvan arra, hogy az újszülött fertőzése enyhe lefolyású legyen, ha nem, akkor szükség lehet antivirális kezelésre" Ezt tegnap küldtem egy kérdésre. Remélem, Nektek is segít.

2009. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek!Akkor lehet, hogy nincs ok aggodalomra, ugyanis anyatejes a babám és én már voltam bárányhimlős.
2009. jún. 6. 08:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyu, ha vasárnap óta eltelt napokat nézzük és semmi baja, akkor nyugodtan hátradőlhetsz:)))
2009. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, így tőled megkapja az ellenanyagot a tejen keresztül. Minden jót!
2009. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!