Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én babám is már mászik,...

Az én babám is már mászik, nálunk is kő van és párszor beütötte a buksiját, ez nem árt a koponyának?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A kicsik koponyacsontja még nem olyan szilárd, mint egy felnőtté. Különben nem tudna nőni. Az ő fejük jobban bírja a külső sérülést, de az agyrászkódás esélye fennál, szóval minnél kevesebbszer veri be a fejét annál jobb.
2009. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne félj, nem fog ártani, agyrázkódást se fog kapni, mert a kutacsa megvédi. Minden baba megtanulja, hogy hogyan essen, forduljon, hogy ne üsse meg magát. Pár megütődés után már óvatosabb lesz a baba és azt is megtanulja, hogy milyen testhelyzetet vegyen fel, hogy ne a feje érjen először a padlóra, kőre, talajra.
2009. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én "kis ütődött lettem", mert valahogy két éves koromig nem sikerült elsajátítani az esés művészetét, mondjuk én kihagytama mászást, és vannak akik szerint ezért.

De azon túl, hogy egy lakótelep ugrott talpra a visításomtól, semmi bajom nem lett, remélhetőleg ez úgy 22év alatt elő jött volna, ha ártana.

Remélem az én manókám kicsit gyorsabban tanul majd mint az anyuja.

2009. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ne aggódj, ez ezzel jár! néhány koppanás, kis visítás utána, és szép lassan megtanulja, hogy forduljon, essen, hgy ne fájjon. Azt mondják, ha valahol többször beüti valamilyét, azt a helyet vagy helyzetet el fogja kerülni a baba ösztönösen, mert a "rossz"-kosárba kerül nála:-)

az én fiam 4-5 ször koppant a kövön mikor fordult hasról hátra. aztán utána megtanulta, hogy először leteszi a fejét, utána fordul át. azóta csak akkor van gond, ha jön egy szekrény, fal, stb, és nagy a játék heve:-)

2009. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is mászik és ha meglát valami érdekeset belelendül, csak sajnos a nagy sietségben szétcsúszik a keze vagy elakad és beüti a fejét. Hidd el nem lesz baja tőle!
2009. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!