Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen módszerrel adjátok be...

Milyen módszerrel adjátok be a babátoknak a D-vitamint?

Figyelt kérdés
A védőnőm javasolta hogy műanyag kanálba fejjek le egy pár csepp tejet, és arra cseppentsem a vitamint. De ez elég körülményes ha egyedül kell megcsinálnom. Van bevált módszeretek? Egyenesen a szájába az nem megy mert nem mindig nyitja ki.
2009. jún. 5. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Már írtak jó ötleteket itt, miért nem használod a Keresőt? Én is itt olvastam és bevált: a mellbimbóra cseppentem vacsi előtt és már bent is van.
2009. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Én a szájába cseppentek. Kétoldalt megnyomom a kis száját és a lyukon már bent is van.:) Nem szokott érte reklamálni.

Van aki a mellére cseppenti szopi előtt. Az is teljesen jó megoldás mert szopi közben benyalja.

2009. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha kicsit csücsöríted a száját, akkor bele tudod csöppenteni. Én mindíg így csinálom/csináltam. Hamar megtanulja, ha ugyananbban az időben adod és magától fogja kinyitni. Én az esti fürdés után szoktam adni. Nincs semmilyen íze, úgyhogy szerintem fölösleges bármibe is belekeverni. Kostold meg nyugodtan.
2009. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Én pedig úgy csinálom! Megfogom a pici állát a hüvelykujjammal, kicsit húzom lefelé,közben mondom neki :áááááááááá, és már bele is cseppent. Nemrég volt ezzel kapcsolatos kérdés, ott volt aki azt írta hogy a mellbimbóra cseppenti kaja előtt.
2009. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Én közelítek az üveggel és már nyitja is a száját mint valami madárfióka. Nagyon édes!
2009. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Én mindig tejcibe rakom neki, mert a d vitamin zsírban oldódó, ezért annyira fontos, hogy a tejbe rakd. Egyébként én úgy szoktam, hogy reggel bimbóvédővel kezd szopizni, ebből kiöntök egy kicsit a kanálra, és abba csöppentek.
2009. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

A fiam a D vitamin mellé minden este kap Aloe veras cseppeket is, így azokat neki bele cseppentem egy műanyag kiskanálba, és úgy adom neki a szájába.

A K vitamin nagyon rossz ízű, keserű, azt egy kicsi epres nurofennel hígítom, így issza meg.

2009. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia!Kisfiam tápszert kap,emiatt a kiskanállal tudom csak belevarázsolni a vitamint.Eleinte számomra is kacifántos volt így adni,de most már tiszta profi vagyok :).

Az én módszerem:mielőtt enne,félig fekvő helyzetben megemelem a babát,ő pedig amint közelítek valamivel a szája felé kinyitja :D és suttty bele a kanálkát az olajjal+tápszerrel keverve.

Persze lehet,hogy csak nálunk működik,ki kell tapasztalni,melyik a leghatásosabb számotokra.

2009. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek!
2009. jún. 5. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!