Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más borostyánláncos babás...

Más borostyánláncos babás anyukára is úgy néznek mintha legalábbis fel akarná kötni a gyerekét?

Figyelt kérdés
Ma voltam bent a munkahelyemen a 4,5 hós kisfiammal és sok munkatársam észrevette a borostyánláncot a picur nyakában! Hát azokat a pofavágásokat!!! Rögtön azzal jöttek hogy meg fogja fojtani meg ilyenek!!! Már kezdtem magam felelőtlen szülőnek érezni! :( Mondtam nekik, hogy rajtuk is van nyaklánc mégsem fojtja csak úgy meg őket!!!
2009. jún. 5. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük foglalkozni, az ismeretlen dolgok néha ellenségeskedést vált ki. De ne vedd a szívedre. A rokonom is hordatta és semmi baja nem lett:)nyílván mindig figyelsz a picire. Max ha egyedül hagyod ne hagyd rajta.
2009. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Most megijesztettetek. Nekem eszembe sem jutott ilyen...

pedig két centit még bő is a lánc.:(((

Félnem kéne?

Teljesen nyugodt szívvel hagytam a földön tenni venni a gyereket. Hogyan és mivel fojthatná meg magát?

2009. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hajaj-nekem a védőnő is károgott arról,hogy így meg úgy megsérti,meg ha szét szakad akkor lenyelheti....de kit érdekel,láthatóan jobban viseli a fogzást,mióta rajta van.nekem csak az nem tetszik,hogy nem lekerekített,hanem olyan hegyesebbek(persze nem élesek),de így is hagy egy kis nyomot a nyakán.

ezért én csak fél napot szoktam ráadni

2009. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

14:24es vagyok

félre ne értsétek nem az nem érdekel,hogy lenyelheti....hanem hogy a védőnőnek nem tetszik

2009. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz velük. ezek biztonságosak, húszmillió előírásnak kell megfelelniük, nem úgy megy azért, hogy csak úgy megfojtja a gyereket. különben még nem hallottam egyetlen esetet sem a hiradóban: borostyánlánc miatt megfulladt. szóval ne aggódj:-) az én fiamon is van, nem segít neki semmit a fogzásban, de aranyos vele:-))

Ja és még valami: én mikor megrendeltem, megkérdeztem, hogy mi van, ha lenyeli. tulajdonképpen milyen anyag ez? azt mondta a csaj, hogy semmi baja nem lesz a gyereknek, ha esetleg elszakad, és lenyel egy szemet belőle, alul távozni fog. és hozzátette, hogy ezeket szemenként külön csomózzák,tehát az egész nem tud szétesni, max ha elszakad, akkor egy szem tud leesni a láncról.

2009. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, a védőnőnk még nem is látta!! Majd a jövő héten! :)

Én azt nem értem, hogy ha ezt nálunk fejlettebb országokban a patikában szó nélkül adják a fogzási bántalmakra, akkor nálunk miért állnak úgy hozzá, mintha kuruzslás lenne, vagy az ember a csodára várna?!?

Ne aggódj, nem fojtja meg!!! Szerintem nem lenne kapható patikában ha bármilyen kárt is tudna tenni a csecsemőkben! Lenyelni sem tudja a szemeket a baba, mert minden szem utána csomózás van, szóval ha ne adj isten el is szakadna, akkor sem futnak le róla a szemek!

Én az interneten találtam olyant, ami le van kerekítve, ezen az oldalon:

[link]

De egyébként így is néha meglátszik a nyoma, ha beszorul a kis tokája alá! :)

2009. jún. 5. 14:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
eddig még nem vettem észre, hogy ferde szemmel néznének ránk (elmúlt 10 hós a fiam, régóta hordja). viszont sajnos azt sem vettem észre, hogy használna. De szerintem attól ne félj, hogy megfojtja a lánc, ez hülyeség.
2009. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!