Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred fel minden éjszaka?

Miért ébred fel minden éjszaka?

Figyelt kérdés

7 hónapos lesz jövő héten a babám. Egy ideig elég jól aludt, 11-től reggel 6-ig. Egy hónapja viszont minden éjszaka felkel legalább 3x, csak annyi kell neki, hogy megsimogassam, vagy visszaadjam a cumit, és alszik tovább. Napközben elég sokat alszik. Keltsem fel nappal, hogy kevesebbet aludjon, és akkor jók lesznek az éjszakák?


Hogy lehet rászoktatni, hogy ne 5-kor keljen, hanem később?


2009. jún. 5. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Az én kislányom pár hete állandó jelleggel felkel éjszaka, szinte alig alszunk valamit, pedig azelőtt Ő is átaludta már az éjszakát.
2009. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Lehet a foga, vagy anyás korszak, vagy bármi, ez ilyen, nem tudnak rá választ adni.

Lányom is ilyen volt, és azt mondtam, amíg ennyivel visszaalszik nem is gond.

De most már nem kell a cumi, fel kell venni, utána nem lehet visszateni, sokszor fél-háromnegyed órát ácsorgok vele. Kész vagyok...

Férjem most kezdett az altatási porjektbe, eddig jól megy:-)

2009. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne ébreszd fel nappal, az biztosan nem segít, sőt lehet, hogy a fáradtságtól még nehezebben aludna el. Viszont, ha többet alszik éjszaka, akkor nappal automatikusan kevesebbet fog.

Valószínüleg a sok újfajta mozgás, amit most tanul meg (és álmában is gyakorol) ébreszti fel éjszaka. A beszéd is rohamosan fejlődik ilyenkor ezért már álmában is beszélhet. Nekem az vált be, hogy várok mielőtt odamennék Hozzá, hátha visszaalszik egyedül is. Csak akkor megyek oda, ha érzem a hangján, hogy egyre "komolyabb". Pár nap alatt a kisfiam újra 7-től 6-ig alszik felébredés nélkül.


Azt halottam, hogy ha arra akarod szoktatni, hogy tovább aludjon reggel, akkor egy órával a szokott ébredési idő előtt fel kell kicsit ébrezteni és 1-2 perc után viszaaltatni. Így át lehet programozni az alvásciklusát. 3-4 nap után magától tovább alszik. Én még nem próbáltam, de ki tudja... Egy próbát talán megér.

2009. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mi az az altatasi projekt??? 8 hos a kislanyom.
2009. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!