Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valaki ebben a helyzet...

Van még valaki ebben a helyzetben? Kislányom 2360 g-mal és 48 cm-rel született. Most 7 hónapos és 6400 g és kb 65 cm.

Figyelt kérdés
Akárki megkérdezi, hogy mennyi idős, látszik a szemén, hogy úúú,de kicsi, úúú, nem egy nagy baba, majdhogynem lesajnálóan. Én meg mintha muszáj lenne, magyarázkodom, hogy hát de kicsinek született, hát de nem hajlandó többet enni, hát de már nagyon sokat mozog, hát de, hát de. Tudom, hogy nem kellene magyarázkodnom, de kicsit úgy érzem ilyenkor, hogy rossz anyja vagyok, amiért ilyen kicsike. De egyébként meg tök arányos, formás baba, csak nem olyan nagyon hurkás...
2009. jún. 5. 13:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Utolsónak: na erről beszélek én is, ez az állandó hülye magyarázkodás. Néha kívánom, hogy nagyobb szám legyen, és visszaszóljak a lesajnálóaknak. Egyébként meg a tündérem már csak azértis lehagyja nagyobb társait (ezzel szoktam vigasztalódni, amikor "pillantgatnak" rám), mászik, kapaszkodva feláll, és oldalazva lép, tényleg olyan mintha meg akarná mutatni a lesajnálóaknak. Nagyon imádom!
2009. jún. 5. 14:22
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem miért van az hogy azt hiszik minden babának nagy fejűnek és hurkásnak kell lennie mint egy vasgyúrónak. Az én fiam nem is kövér nem is vékony olyan arányos baba pedig 9 hónaposan 8040g és 70 cm mégis mindenki azt mondja hogy milyen kicsi baba. Mégis mekkora legyen egy ekkora baba 40kg???Én örölük hogy ilyen legalább jobban tud mozogni nem úgy mint azok a nagy babák akik csak fekszenek és meg se mozdulnak. Örülj annak hogy ilyen a kislányod legalább hamarabb tud majd menni mert nem huzza le őt a nagy súly.

Jó babázást

2009. jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem értem ezt a fajta hozzáállást, ami mostanában egyre jobban dívik. Miért kellene minden babának 6-7 hónaposan 8-9-10 kilósnak lennie? Szerintem ez nem verseny! Nem is lenne jó, ha minden baba ekkora lenne. Az én kislányom 2950g-mal és 48 cm-rel született és 7 hónaposan ő 6670g és 64 cm volt. Szép, arányos, mozgékony baba máig. Most 9 hónapos és 8120g, 69cm. Nem lesz egy óriásbébi sosem, de a mozgás és értelmi fejlődése gyönyörű, így nem is foglalkozom az ilyen tekintetekkel, beszólásokkal. Te se tedd, mert csak magadat húzod fel miatta. Ja! És senkinek nincs semmi köze ahhoz, hogy a te babád miért nem lett kis szumós, így szerintem ne is magyarázkodj, nem éri meg... Örülj, hogy ekkora, hogy egészséges, hogy eleven és mozgékony.., hogy a Tiéd!
2009. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Eszem áll meg a mai tendenciától. Miért jó az, ha egy alig egyéves gyerek már tizenvalahány kiló? Szerintem egyáltalán nem jó, meglátjátok majd mennyik övér kisgyerek lesz a mieink között.


A kislányom 2650 grammal és 51 cm-rel született, gyönyörű, formás baba volt akkor is és most is az, immár 9 hónaposan 7400 grammal és 74 centivel.

"Olyan, mint mi. Vékony, hosszú és formás" én ezt szoktam mondani ha valaki furcsán néz.


Ne aggódj, próbáld lesöpörni magadról a buta emberek, buta megnyilvánulásait.

2009. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként annyira nem is pici a lányod, aki emiatt leszól, az nem komplett. Mellesleg nem érdeme egy babának/szülőnek, hogy mekkora, mint ahogy az sem, hogy mikor jön ki az első fog
2009. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
bocs, utolsó vagyok, önállósította magát a gépem. a lényeg, hogy ne foglalkozz az ilyenekkel, ők ezzel kompenzálnak valami egyebet.
2009. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
még mindig az utolsó vagyok, most olvastam az utolsó kommentedet. szuper, hogy 7 hósan már ilyen ügyes, nem lehet, hogy a lesajnálók babái még nem tartanak ott, mint a te picurod? Lehet, hogy ez fáj nekik. Esetleg erre finoman visszakérdezhetnél.
2009. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor olyan boldog vagyok! Megspóróltam egy kérdést! Mi is vékonykák vagyunk és sajnos a körülöttem lévő babák meg igazi "Rubens-angyalkák", akiknek az anyukái mindig kérdezgetnek, hogy vajon nem beteg, vagy rendesen etetem-e babámat, hogy ennyire pici. (6400g, 65 cm-es kislány 6 hónaposan) Nagyon jó szerintem, hogy kicsit meg tudjuk egymást nyugtatni! :)
2009. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!