Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valaki ebben a helyzet...

Van még valaki ebben a helyzetben? Kislányom 2360 g-mal és 48 cm-rel született. Most 7 hónapos és 6400 g és kb 65 cm.

Figyelt kérdés
Akárki megkérdezi, hogy mennyi idős, látszik a szemén, hogy úúú,de kicsi, úúú, nem egy nagy baba, majdhogynem lesajnálóan. Én meg mintha muszáj lenne, magyarázkodom, hogy hát de kicsinek született, hát de nem hajlandó többet enni, hát de már nagyon sokat mozog, hát de, hát de. Tudom, hogy nem kellene magyarázkodnom, de kicsit úgy érzem ilyenkor, hogy rossz anyja vagyok, amiért ilyen kicsike. De egyébként meg tök arányos, formás baba, csak nem olyan nagyon hurkás...
2009. jún. 5. 13:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a tendencia! Sokan azt gondolják, nem adsz elég ételt a babának! Az én nagyfiam rengeteget eszik, mégsem látszik rajta, mindig is vékony volt, pici korában is.

Szerintem a te babád teljesen arányos, azt kell figyelembe venni, hogy a születési méreteihez képest mekkorát fejlődött! Nem lehet minden baba egyforma nagy, s nem kell minden babának 200-250 milit ennie. Legyél büszke a lánykádra, meg fog nőni ős is!

2009. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd azt, hogy te is ilyen picike voltál kiskorodban, vagy ha a férjed meg te sem vagytok nagydarabok, akkor azt is mondhatod, hogy milyen legyen, hisz a szülei sem nagyok?!:)
2009. jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon édes lehet...igazi törékeny kis csaj.Mondd meg a lesajnálóknak,h mivel kislány,és nem egy víziló bébi,ekkora,és kész.
2009. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én büszke vagyok rá így is! Főleg, hogy tényleg olyan kis ügyes...mintha ellensúlyozni akarná, hogy picike és csak azért is megmutatni, hogy nem a méret a lényeg :) és tényleg egy tündéri, törékeny (mondjuk bivalyerős) kiscsaj. :) köszi a válaszokat !
2009. jún. 5. 14:02
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 6800 g és 72 cm. Nekem a védőnők szokták mondani, hogy pici, vékony. Pedig szerintem arányos.

De nem foglalkozom vele.

Miért kell, hogy minden kisbaba "kövér" legyen?

2009. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedj már,nagyon is szép ,mivel a születési súlyát kell nézni igen is jó az 56 cm és a majdnem megháromszorozott súly!

Majd fog hízni nem lóverseny!

Egyébként 6 hós korára kell megdupláznia a súlyát és 3 szorozni 1 éves korára!!

Ne aggódj szerintem édes lehet és igen aki irta már picike kis törékeny béby

Üdv egy 10 hós babó anyukája

2009. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondok valamit az előző voltam!

Nekem 10 hós a kisfiam és 74 cm és 8900 gr ,erre azt mondta a dokinéni hát hát hízhatnánk még!!

Teljesen kivagyok akadva miért kell ducinak lenni ,mondtam is a doktrnőnek !!

üdv

2009. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lóverseny, ÉN tisztában vagyok vele (a tudatom mélyén :) ), csak sajnos a nagy babák anyukái nem annyira...általában tőlük kapom ezeket a pillantásokat... én nem bánom, hogy nem nagy baba (könnyebb volt kicsinek ringatni és most is az), egyedül attól féltem, hogy vmi baja van és azért eszik keveset. Dokinénink és védőnénink szerint is rendben van, nincs vele semmi gond, neki kevesebb is elég... (elég sokáig tartott, amíg elhittem, kényszeresen mértem minden szoptatáskor)
2009. jún. 5. 14:10
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 3250 grammal született, és 54 cm-rel. Jövő héten lesz 7 hónapos, és most 6780 gramm és 66 cm. Szóval a születési súlyhoz képest mi még jobban le vagyunk maradva, de nekem még sem a doki, sem a védőnő nem mondta, hogy vékony, csak hogy arányos, formás baba. Ne aggódj, ha jól van, mosolygós és egészséges, ne foglalkozz vele, mekkora :Ű)
2009. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hú ebből már nekem is elegem van.1980 g os volt,mikor született, tegnap 3930 g 10 hetesen a kislányom!!Akárki jön aki még nem látta:Hú de pici, milyen pici stb..De furcsa...stb Már nagyon elegem van.Szerintem ki kéne írnom a babakocsira vagy a kicsi nyakába akasztani egy táblát:Koraszülött voltam, 35. hétre születtem, anya toxémiás volt és így lettem 1980 g.Muszáj volt kivennie a doktorbácsinak mert különben anya is és én is meghalunk.Mindenkinek el kell mesélnem miért ilyen pici, vagy ha nem mondják furcsán néznek rám miután megmondom mennyi idős, hogy csak ekkora.Ne is foglalkozz senkivel, az én kislányom is gyönyörű,a tied is biztosan az, meglátod utolérik majd társaikat súlyban a többi meg úgyis olyan mintha nem lett volna kicsi.Úgy értem mindent ugyanúgy csinál.Szóval ne foglalkozz senkivel csak a kicsivel!
2009. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!