Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha a babám mindig csak...

Baj, ha a babám mindig csak háton fekszik?

Figyelt kérdés
Amikor hasra rakom sír,nem tetszik neki.2 hónapos.
2008. ápr. 8. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb babának nem tetszik ilyenkor még. Az enyém is ilyen volt, mostámr öt hónapos, ha ébren van, imád hason lenni,de csak mostanában szerette meg.
2008. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen baj, mert nem erősödik a nyakizma. Az én babám is sírt, így soha nem tettem hasra, meg féltem a bölcsőhaláltól is. Ennek az lett a következménye, hogy ferdén tartotta a fejecskéjét, azóta is tornáztatnom kell, mondjuk mostmár rendbe jött. Naponta legalább 10 percet legyen hason, csörgőzz neki, hogy jobban emelgesse a buksiját, talán úgy nem is fog sírni. De inkább egy pici sírás, mint hogy rossz fejtartása legyen.
2008. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan ugyanezzel a problémával küszködtem néhány nappal ezelőtt. Ellenőrizni akartam, hogy fel tudja-e emelni a fejét úgy, ahogy az elő van írva 9 hetesen. Először úgy tűnt, hogy nem megy neki, és csak sírt-sírt keservesen. Rengetegszer próbáltuk napokig, és semmi eredménye nem volt. Azt hittem, hogy nem tudja felemelni a fejét. Aztán az egyik este fürdetéskor kipróbáltuk meztelenül a hasonfekvést. Gyönyörűen felemelte a fejét, és még élvezte is. Úgy gurgulázott, mint akkor, amikor jól érzi magát. Persze ezt csak akkor próbáljátok ki, ha nincs más gond, ami miatt nyűgös, pl. éhség, stb. Egy picit erőltetni kell a dolgot, illetve hasonfekvés közben rakosgassátok a kezét (persze nem erőltetve) ide-oda, mert nem minden pozícióban tudja felemelné a fejét még ilyenkor a kisbaba. Alváshoz viszont ne tegyétek hasra, mert állítólag kockázati tényező a bölcsőhalálnál.
2008. ápr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor próbálkozunk mindennap egy picit.
2008. ápr. 8. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha sír miatta egy picit, mivel minden mozgásforma a hason fekvésből indul ki, muszáj erőltetni. Lehet napi többször 5-10 percre, tegyél elé valami érdekeset, vagy feküdj hanyatt, húzd fel a lábad, fektesd a lábszáradra, így még lát is téged, tudod hintáztatni (neked erősíti a hasizmodat is...)
2008. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom sem szeret hason aludni, de már 4 naposan emelgette gyönyörűen a fejét.

Néha hasra rakom, de nyöszörög.

2008. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hasra, hátra, vagy oldalra, bárhogy!

De tény, hogy azzal a babával meg kell szerettetni a hason létet amelyiket nem így altattok el!

A bölcső halál szörnyű dolog, de a tény, hogy halálos arány ezerből kettő, és a csecsemő halálozásban a bölcsőhalál mindössze 1,4%.

[link] . Tehát kevésbé rémisztő mint amennyire meg vagyunk ijedve tőle!

Érdemes légzésfigyelőt venni koraszülött, vagy kis súlyú babák számára, de az, hogy csupán azért nem tesszük a piciket hasra, mert egy orvos egyszer azt mondta, hogy a vizsgált 475 baba esetében többet találtak hason mint hanyatt, szimplán butaság. Ettől még nem a hasonfekvés az oka a bölcsőhalálnak! Nem tudják az okát, a mai napig kutatják.

Azt viszont tudjuk, hogy ha hason altatunkm egy babát, akkor az hamarabb kezd el mocorogni mint amelyiket hanyatt altatunk. Hamarabb fogja kinyomi a vállát, felemelni és megtartani a fejét, hamarabb fog megtanulni hátról hasra fordulni (ami a nehezebb), stb. Mert miközben hason van, azok a hátizmai erősödnek amik ezekben a dolokban elengedhetetlenek.

Eleget van hanyatt a pici napközben, a babakocsiban sétaközben, levegözés közben.

Ez az én véleményem. (másfél éves kisfiú anyukája)

2008. ápr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!