Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a kisbabánk egy szobában...

Ha a kisbabánk egy szobában lesz velünk, akkor olyan fél éves kora körül nehéz lesz a saját szobájába szoktatni? Vannak tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem gyerekfüggő. az én lányom 7 hós koráig aludt velünk egy szobában, mi akkor költöztünk külön, és egyáltalán nem volt olyan nehéz, mint gondoltuk. szépen beleszokott. persze így is kelt még éjjel, mert még szopott ennyi idősen, de nem többször, mint azelőtt.

2009. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így terveztem. Fél éves koráig velünk egy szobában, de külön ágyban, utána a saját szobájába átrakni. Csak azt nem tudtam, hogy elkezd fogzani és többet fog éjjel felkelni. :( Most 9 hós és nemhogy a saját szobájába nem tudom áttenni, de többet van velünk az ágyban. Ez amúgy nem zavar minket, nagyon jó érzés a kis szuszogó mellett aludni! Csak sajnálom, mert folyamatosan jönnek a fogacskái (7 db van eddig) és nem tud egy jót aludni. Ha csak egyszer kelne már fel, akkor áttenném a szobájába, de hogy mikor jön el ez az idő... azt nem tudom!
2009. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! A miénk is egy szobában volt velünk (7 hós koráig), de a saját ágyában. Így egyáltalán nem volt probléma.
2009. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!


szakértők szerint mindenféle átszoktatást-hozzátáplálás,különszobába kerülés..-6-8hós kor előtt kell elkezdeni,mert akkortól kezd a személyisége,akarata stb valóban kialakulni,és ezért van,hogy sokaknak a túl késői átszoktatás gondot okozhat.

2009. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nehéz lesz, de megéri. Egy gyereknek az a természetes, ha a szüleivel alszik. Ez a legjobb neki, és neked is. És lehet, hogy nem 6 hónapig lesz veletek, hanem akár 1-2 évig. Nálunk is így volt. Egy biztos: erőltetni nem szabad, hogy a saját szobájában aludjon, az ő ritmusa szerint kell haladni.
2009. jún. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5,5 hós koráig aludt velünk egy szobában, de külön ágyban. Gond nélkül átszokott. Ápr. 18-án raktam át, azóta sem volt problémánk a külön szobával.

Szerintem, ha nem altatod az ágyatokban, hozzászokik a kiságyhoz, ahhoz fog ragaszkodni, mindegy, h hova állítod.

Nekünk van baldachinunk, így nem lát annyira ki, lehet, h ez is segített, h ne viselje meg a környezetváltozás.

Vagy az, h mi szoktunk havi 1-2 alkalommal a dédinél aludni, és így megszokta, h változik a helyszín.

Nem tudom pontosan, ezt csak a kislányom tudná megmondani, de még nem beszél (a "he-he" és "pla-pla" szavakból nem tudom kivenni, h mit akar mondani ;) ). :D

Azt gyanítom, h ő a kutyusához, rongyijához, ágyához ragaszkodik inkább, mint a helyhez, ezért ment könnyedén.

Sok sikert!

2009. jún. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én mindhárom gyerekem születésekor úgy csináltam,hogy a baba szobába vittünk be nekem ágyat,és én aludtam ott.Így nem kellett a babáinkat szoktatni,hanem amikor már nem szopiztak éjszaka én költöztem vissza a hálónkba.

Nekem szerencsém van velük,mert 2-3 hós korukban mind átaludta már az éjszakát.A fogzással sincsen szerencsére nagy bajunk,nem kell éjszakáznunk miatta.Este 9-kor fekszenek,mert a legkisebb(10 hós)akkor még eszik és reggel 8-9 között ébrednek.Nekünk ez így nagyon bevált,nyugodtak az éjszakáink.

2009. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mi 6hetes tettük át,mert senkinek nem volt jó a közös szoba én meg a férjem mellett akartam aludni nem a gyerek mellett így ment a saját helyére.. mondjuk nem kellett messzire menni-szomszéd szoba-,nekem ott volt egy kanapé a szopiztatáshoz,volt babaőr meg légzésfigyelő,az első nyekkre fel tudtam hozzá kelni,és senki nem zavarta a másikat. neki ez volt a természetes,sosem volt gond. imádja a szobáját az első perctől kezdve.2hósan már végigaludta az éjszakát. sztem nem indokolt az együtt alvás sokáig a babának nem fontos.
2009. jún. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!