Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzelékeket kaphat 6...

Milyen főzelékeket kaphat 6 hós baba? Milyen az evésben napirendje?

Figyelt kérdés
Rendes rizst kaphat vagy csak biorizst?
2009. jún. 4. 21:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A komolyan gondoltad kérdést annak az illetőnek tettem fel aki kiírta hogy kivonják..... ez hülyeség. A táblázat egyáltalán nem bonyolulut csak furcsa számora. Nekem van egy CSECSEMŐK SZAKÁCS KÖNYVE c. könyv és az tök más. Pl.: a paradicsomot, a mangót, és az ananászt miért csak 1 ill. 1,5 kor után lehet adni?????? Az én kisfiam imádja a mangót, és a parit is és még csak 9 hónapos.
2009. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
igen értem nagyon különös , én meg találtam egy régi kiadást és cseresznyét egy év után írja és pár hetesen már ehetnek fözeléket a babák . 14 éves keresztlányomat már így etethették mert van benne pár jegyzett. Szóval nem is olyan régen még más hogy volt. Akkor még nem volt mindenkinek internett jó volt a régebbi könyv is.Én még az elején betartom a könnyü kajákat adom neki és nyáron már színte majdnem mindent ehet pár kivétel. Ja a méz régen nem volt tilos a pár hetes babának is írja a könyv . :-o
2009. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

olvassatok utána....

jó éjt

2009. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2005-ben nyomott Bártfai Laci bácsi konyhája Babaszakácskönyv c. könyvem van.

Érdekes, h pl ezt írja: "Déligyümölcsök

8 hónapos kortól adható."

"...a dió, mogyoró, mandula, valamint a gesztenye (1 éves kor alatt még őrölve sem adható!)."

Bébiételből hány hónapos kortól van? 5?

Tojásra 8 hónapot ír, de csak sárgáját. Reszelt sajtot, túrót 8 hótól, csirkehúst 7-8 hótól, májat 6-7 hótól írja.

Ki tud ezen kiigazodni? Egyik ezt írja, másik azt. Ma még ez a divat, holnapra mást találnak ki.

Én óvatosan, ésszel adogatom az új ételeket a babámnak, figyelem, h mit reagál a szervezete. Nem ragaszkodom mereven táblázatokhoz, de vannak dolgok, amiket betartok/be fogok tartani (aprómagvas gy.-ök, tej, sárgadinnye, egész tojás,...).

2009. jún. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtettem a kérdésre válaszolni közben.

Burgonya, s.répa, s.tök, karfiol (üveges), paradicsom (ü), brokkoli, saláta, cékla, z.borsó.

Ezeket adtam én.

Rizsből jázmint szoktam.

Reggeli: tápszer, tízórai: gyümölcs, ebéd: főzelék, uzsonna: főzelék/joghurt+gyümölcs/tejpép, vacsora: tápszer.

Éjjel ritkán eszik. Főzelékbe, gyümölcsbe csirkemellet szoktam tenni, v rizst, gyümölcsbe babakekszet néha, vagy zöldséget (pl almát+répát, burgonyát+almát+őszit,...stb).

7 hónapos a lányom most, egyre többfélét eszik (pl cseresznyét is, pedig elvileg 8 hótól adható)

Utolsó voltam.

2009. jún. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!