Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hósan lehet szégyenlős egy...

10 hósan lehet szégyenlős egy kislány?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy azt vettem észre mostanában amikor a lányomnak a nunijánál ki akarom törölni pl krémet,elhúzza a lábát,hogy ne nyúljak oda,de biztos nem fáj neki,nem sír,inkább olyan kis szégyenlős.Beindultak a hormonok,létezik ilyen korán?Érzi hogy ott más lent?

Észrevette más is?


2009. jún. 4. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szényenlősség nem a hormonoktól van, hanem egy tanult folyamat. Azt látja, majd később,( szerintem 3 éves kor körül), hogy a felnőttek is takargatják magukat és ezt ő is eltanulja. Nem véletlen, hogy bizonyos törzsekben, ahol fedetlen cicivel járnak ott ezt látják a kicsik és ez lesz a természetes. Pedig horminok ott is vannak.
2009. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értelek,de akkor miért lehet ez,eddig nem volt,és fürdésnél sincs semmi gond.
2009. jún. 5. 09:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egyszer kellemetlen volt neki és azóta tart tőle egy kicsit. Majd elmúlik. Én kb egy hete kúpot adtam a lányomnak és azóta ha a fenekénél nyúlkálok, törlöm vagy kenem, mindig megkérdezi, hogy mit csinálok. Gondolom attól fél, hogy megint kúpot kap. 2 éves. Szóval lehet volt egy rossz élménye neki is és attól fél, hogy megismétlődik.
2009. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. jún. 6. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!