Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kereszteltettétek meg a...

Mikor kereszteltettétek meg a babáitokat?

Figyelt kérdés
Mi augusztusban tervezzük, akkor lesz 1 éves. Eddig sajnos nem mertem, mert nagyon síros volt (kegyetlen hasfájós is), kb. 6 hónapos koráig nem is mertem vele nagyon elmenni sehova sem. Aztán meg jött a fogzás, ami ugyancsak nem volt gyaloggalopp (véres hasmenéstől a lázig, minden). De most meg félek, hogy majd nem bírja ki, mivel pont az alvásidejében lenne. Kinek, hogy volt, ha leírnátok?!
2009. jún. 4. 11:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Mi 10 naposan kereszteltettük meg itthon. Semmit nem vett észre belőle, aludt, mint egy kis angyal:) Minél hamarabb szerettük volna megkereszteltetni, és mivel az atya vállalta, hogy eljön, így nem vártunk vele. Itt volt a szűk család, így is voltunk 17-en... Nagyon szép volt és bensőséges.

Nem tudtok olyan időpontot kérni, amikor nem alszik? Próbáljatok a pappal egyeztetni, bár ez is papfüggő, sajnos:(

2009. jún. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

az én kislányom másfél hónapos volt. végig aludt a szertartás alatt.

szerintem minél későbbre tolja az ember, annál nehezebb velük.

2009. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk a 10 órási nagymise után van, amit szépen végig kell ülni az első sorban. Ez kb. másfél óra. Már előre kész vagyok, hogy hogyan is fogja kibírni.
2009. jún. 4. 11:35
 4/16 anonim ***** válasza:
3 honaposan. Csak mi voltunk, meg a lelkesz, 1 ora alatt megvolt. Csak a viztol sirt, amugy vegig nyugodtan ult.
2009. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5 és fél hónapos korában (múlt hónapban) volt a lányom keresztelője. A Református Lelkész az Istentisztelet elején végezte el a keresztelést, így amikor picit nyűgösebb lett (mivel a délelőtti alvása elmaradt) a lányom, akkor apa ki tudott vele menni kicsit sétálni. A víztől nem sírt, szinte meg sem érezte, mert annyi haja van...:)
2009. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egy ilyen picitől nem várhatnák el, hogy végig üljön egy misét és utána még az ő szertartását is... Mit mond a pap? Ez nonszensz... Én a helyedben biztosan nem ülnék vele az első sorba, inkább hátra és ha nyűgös, hát irány kifelé. Egyrészt neked is kellemetlen, hogy nyafizik és a sok mammer vicsorog a padban:), másrészt szerintem az atya sem örülne, hogy a szentbeszédét folyamatos bababebebübü akasztaná meg... Tapasztalatból beszélek, mi járunk misére, a lányom egyidős a babáddal, mi is augusztusiak vagyunk. Szóval beszélj a pappal, mondd el neki az aggodalmaidat.
2009. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Semmikor és nem is fogjuk. Megrögzött ateisták vagyunk, de őt természetesen megismertetjük a vallási formákkal és majd felnőtt korában eldönti hogy szeretne e megkeresztelkedni vagy sem. Én nem erőszakolok rá semmit a lányomra.
2009. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
3es fel honapos volt a fiam,elotte es utana is ebren volt,de a lenyeget ataludta szerencsere:)
2009. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia. Az én kislányom 9 hetes volt mikor a keresztelője volt.Nekünk nem kellett a misét végig ülni,adott időpontra mentünk és 15perc alatt meg is voltunk:) és végig aludta az egészet,még az azt követő ebédet is :)

Minden jót

2009. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%
Ez tök király hogy válaszolok egy kérdésre és csak azért mert én nem kerszeteltetem meg lepontoztok. Ezért nem érdemes válaszolni itt már. A kérdésre válaszoltam nem értelek benneteket kedves hithű anyukák. Én is elfogadom, hogy ha egy másik ember hívő, akkor cserébe ugyan ezt a tiszteletet elvárnám.....
2009. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!