Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vált ilyen nehézzé az...

Miért vált ilyen nehézzé az altatás?

Figyelt kérdés
4,5 hós a kisfiam! Eddig egész szépen elaludt, nem volt különösebb probléma! Amikor láttam hogy fáradt, letettem a kiságyába és kész!Vagy max. elaludt a kezemben és úgy raktam le,de pár hete katasztrófálisak lettek az altatások! Olyan mint aki küzdene az álmosság ellen! Ha lerakom az ágyába, fél perc és sírni kezd, úgyhogy kénytelen vagyok kézben ringatni! De még ez sem elég, sétálnom kell vele (7,5 kiló úgyhogy elég fárasztó), mert amint leülök sír! De még séta közben sem nyugodt, csapkodja magát, nyöszörög, sírdogál, kitekeri magát, lemegy hídba, valami hihetetlen tortúrává vált az altatás! Ez csinálja napközben és az esti altatásnál is! Mitől lehet ez? Tapasztalt már közületek más is ilyent? Kérlek mondjátok hogy nem tart nem marad ilyen!!! :)
2009. jún. 4. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nálunk is voltak ilyen időszakok, amikor nehezen ment az altatás. Amikor az átfordulásokat próbálgatta (4-5 hósan), akkor ahogy letettem nyomta fel magát és fordulni akart, csak úgy aludt el, ha félálomba ringattam. Aztán amikor már fel tudott állni, akkor meg ahogy letettem már kapaszkodott fel a kiságy rácsába. Úgy vettem észre, akkor jött egy-egy könnyebb időszak, amikor már jól begyakorolta az adott mozgást és nem akarta még "álmában" is azt csinálni.

11 hós kisfiú anyuja

2009. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nalunk foleg az esti altatasnal ilyen a helyzet, de neha napkozben is. kivancsian varom en is a valaszokat.
2009. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Szia. Nem marad ilyen, de hogy mikor változik nem tudom. Nekem 4 hónapig álombabám volt. Ha álmos volt, csak betettem a kiságyba és aludt. Majd épp ahogy Nálad is, egyik napról a másikra megváltozott. Nem akar aludni, mikor csúkodik le a szeme erővel kinyítja újra. Nyűgös, látszik hogy álmos, mégis nehéz elaltatni. Ez egyre rosszabb lett. Most 6 hónapos, ringatva és valami monoton zajra alszik csak el. Este eddig nem volt gond, most már van, hogy este is úgy alszik el, hogy valami zajforrást bekapcsolok neki. Próbáltam, hogy besötétítek, és nem veszem ki a kiságyból, csak ha sír megvígasztalom, de nem jött be, nem hagyja abba a sírást, míg ki nem veszem. Azért remélem hogy változni fog, mert már tehetetlen vagyok én is.
2009. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk szintén ez a helyzet. Az elején szinte óraműpontossággal ment a dolog. Most is látom, mikor álmosodik, de már nem is erőlködöm, h az ágyába rakjam. Nálunk kb 1 hónapja van ez, most 4 hós. Szerintem arról van szó, hogy nem akar semmiről lemaradni. Most is a játszószőnyegén alszik, délután a hordozóban, de már nem érdekel, a lényeg, hogy alszik. Sőt! Ha kezd álmosodni, és én pl. telefonálok, addig nyüsszög, míg le nem teszem, ő azonnal elalszik. Lelöttyed a feje a hordozóban... Rossz nézni. De máshogy nem megy. Lassan kész a járókánk, talán abban is sikerül majd ellennie. Az esti altatás szerencsére kevésbé problémás. Próbáld meg te is napközben legalább, hogy a közeledben legyen, hátha ő is fél, hogy nem fog tudni valamiről:-)
2009. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
amikor a kezemben is kitekeredett, csapkodta magát, rájöttem hogy idegesitem azzal hogy mászkálok vele, hogy csititgatom, hogy tartom. Neki jobb volt ilyenkor az ágyában megnyugodni. Ha csapmodta magát a kezemben visszatettem, ha megnyugodott benne, tartottam tovább. 4 hós koráig megnyugtatta, ha a hátát simiztem elalvás előtt, utána már szörnyen fészkelődött tőle. Egy ideig hagytam vergődni az ágyában, de nem hagytam magára. Aztán cumival meg éppbogy a buksit simizve elaludt. Aztán abbamaradt ez a tortúra és ujra szépen elaludt egyedül. Kitartás, figyeljétek, hogy mit akar ezzel jelezni, hogy mi idegesiti!
2009. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Detto.Nekem elkeseredésemben anyukám tanácsa segített.Tedd a kiságyba és hagyd egy kicsit nyüglődni.Na persze,ha torkaszakadtából üvölt,akkor próbáld nyugtatni,de ne vedd ki egyből,hanem simogasd meg.Én 8 hósan szoktattam át a kiságyba,gondolhatjátok,hogy küzdött ellene.Eleinte mindig ott ültem mellette,míg elaludt,de nem szóltam hozzá,csak ültem/max. a cumit beadtam,ha kiesett/.Persze sírt,de nem volt az az érzésem,hogy magára hagytam,hisz látott.Ez csak egy kis műsor,bepróbálkozik.Hamar megszokják,hogy ilyenkor nincs mit tenni.A ringatásról sem fog késöbb magától leszokni,akkor inkább hagyd is ki.Ma már nem is kell őrizni,csak beteszem és elalszik.Annyi,hogyha még éberebb,adok a kezébe valamit,amivel szöszölhet,így nem érzi annyira,hogy kötelező az alvás.Úgyis beájul.Nekem ez egy gyenge hétbe tellett,de légy következetes minden egyes alkalommal.Sikerre vezet!!!
2009. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet (4.5 hósak vagyunk). Úgy látszik ezt minden baba eljátsza ebben a korban. Nálunk egyedül a porszívó segít ilyenkor!

Gondolhatjátok, azóta patyolat a lakás!

:)))

2009. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ez egy kicsit megnyugtató hogy nem csak nálunk van ilyen! :)

Csak vége lesz egyszer...

A harmadik válaszolónak üzenem, hogy számomra hasznos volt a válasza, nem tudom ki és milyen okból pontozta le!!?

2009. jún. 4. 12:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, Pál-fordulat történt! Egyik napról a másikra csak úgy volt hajlandó elaludni, hogy ha hasra beteszem a kiságyába és hagyom had dumálja magát álomba! :) El sem hiszem!!! :D
2009. jún. 11. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!