Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell rászoktatni a...

Miért kell rászoktatni a babákat a 4 óránkénti evésre?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos és 3 óránként eszik. 8-11-14-17-20

Ha rászoktatom a 4 óránkénti evésre, akkor csak 4 étkezés lesz egy nap. És hogy csináljátok a rászoktatást? Ha sír akkor sem adtok neki enni?


2009. jún. 3. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy kell?

Főleg, ha csak így is 5X eszik a babád!

Ha nektek jó ez így, akkor semmi baj!

És nehogy éheztesd a gyereket!

2009. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem "rászoktattam", hanem ő tiltakozott a három óránkénti ellen.

Most kezdjük a gyümizést, és az lett egy plusz kajálás.


Magától állt át a négyóránkénti evésre, van úgy, hogy azt hiszem, hogy mégsem bírja ki négy órán át evés nélkül, bepróbálkozom, és visítva tiltakozik.

Aztán játszunk tovább, és egyszer csak "szól", hogy éhes.

Van, hogy két evés között öt óra eltelik, ha mondjuk reggel sokat eszik.

Ezt nem ÉN döntöm el, hanem ő.


Szerintem nincs anyuka, aki éhesen sírni hagyná a babáját!

2009. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,az én fiam 4hónaposan 2-2,5óránként szopizott.Mindig nyüstölt a védőnő hogy neki már ki kéne bírni akár 4 órát is.Pár napig próbáltam,de állandóan sírt,hogy éhes,így abba hagytam a kísérletezést.és fokozatosan kitolta magának az étkezéseket.Most átlagosan 3,5-4óránként eszik,de van hogy elfelejtkezik és akár 5órát is kibír.

Szerintem nem kell ezen stresszelni,majd ő maga meg fogja ezt is oldani.Tudják mikor éhesek.

És gondolom azért kellene ritkábban enniük,hogy többet egyenek egyszerre és így könnyebb majd kiváltani a szopást

2009. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem "kell" rászoktatni, hogy 4 óránként egyen. Ha neki 3 óránként jó, akkor 3 óránként etesd. Vannak babák, akik maguktól térnek át a 4 óránkénti evésre, vannak, akik bárhogy is próbálkozik az anyuka, egyáltalán nem. az én kislányom 9 hónapos és még most is 3 óránként eszik. Pedig már tízóraira gyümölcsöt, ebédre főzeléket hússal, sajttal, uzsonnára főzeléket vagy valami más szilárd ételt kap. A többi evéskor szopik. És még így is felébred 1x éjszaka is... Érdekes módon a nagy gyerekeim se ettek soha 4 óránként..ők is egész pici korukban 3 -3,5 óránként követelték az adagjukat. Egyébként valahol olvastam, hogy a babáknak jobb, ha naponta 5x kapnak enni...
2009. jún. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam anyatejes volt, de soha nem mértem az időt két szoptatás között. Amikor igényelte, kapott enni. Volt, hogy 2 óra telt el, volt, hogy 4. Szerintem nem kell rászoktatni őket a 4 óránkénti evésre, igény szerint tápláld a kicsidet.
2009. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy kell??? dehogy kell! Majd ő kitolja magának az időt, amikor úgy érzi, hogy itt az ideje :)
2009. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!