Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell a babát rászoktatn...

Hogyan kell a babát rászoktatni a 3 óránkénti szopira?

Figyelt kérdés
Az enyém kb. 1.5 óránként eszik éjjel is, és kb. 10 percet, vagy ötöt és pihi után megint ötöt.
2010. júl. 3. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ,hogy mennyi idős. Én éjjel csak nagyon pici korukban szoptattam őket.

Ha ilyen sűrűn szopik a babád,akkor lehet,hogy nem elég a tejed,és ezért nem lakik jól egy-egy evésnél. A szopásidő hossza nem arányos a kiszopott mennyiséggel. Nekem 3 gyerekem van,eleinte mindig mértem,hogy mennyit szopnak. Volt,hogy öt perc alatt sokat szoptak,volt,hogy 20 perc alatt csak 10-20 grammot.

Tapasztalatom szerint akkor szoknak át a hosszabb időszakra,ha jóllaktak előzőleg.

2010. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem kötelező, hogy 3 óránként egyen!

Két gyermekemet szoptattam, sosem tartották be a 3 órát, és csak pár percet voltak rajta(sőt van is, 7 hónapos lányom)!

Akkor kell szoptatni, mikor kéri!

Esetleg egyél rostdúsan,fogyassz sok tejterméket, hátha laktatóbb lesz a tejcid!

2010. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém a kórházban inkubátorba került, és percre pontosan 3 óránként hozták ki szopni nekem. Azóta is ezt tartja, gondolom, ezt szpokta meg. Most 3,5 hónapos, mostanában kezd kimaradni éjjel egy-egy szopi, így előfordul, hogy 6 órát alszik egyhuzamban. No meg én is vele. :-)


Esetéeg ráfejhetnél szopi után a melledre, hogy több tej termelődjön benne. Egy jóllakott baba 2-3 óráig nem éhezik meg.

2010. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
Először is, mennyi idős???
2010. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!