Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan fogom tudni, ha már...

Honnan fogom tudni, ha már nem lesz szükség az álometetésre, hogy átaludja az éjszakát? megszokásból akkor is felébred majd, ha nem éhes?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 7. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Onnan tudod majd, hogy a babád nem kell fel. Ennek az álometeteésnek rengeteg hasznos szerepe van. Én örülök, hogy a 2 hós babám még éjjel többször felébred szopizni.

Ha csak komfort szopira van szüksége vagy enni akar mindegy. Mindkettő rendkívül fontos. Az most mellékes, hogy marha fáradt vagyok:)

2008. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha már nem éhségeben ébred fel, akkor érezni fogod, hogy csak egy-két percig szopizik valójában, utána már csak "cumizik". Szerintem semmiképp nem baj, ha ezt szépen, kíméletesen leépíti az anya, főleg, ha nagyon fáradt már éjszaka. Jobb egy kipihent, energikus anyuka. Nálunk mondjuk ez úgy volt, hogy egy hónaposan már nem ébredt fel a fiam hajnali háromkor, hanem először négyre tolódott, majd egyszer csak azt vettem észre, hogy hatig nem ébredt fel. Utána párszor éjjel felébredt, én ilyenkor adtam neki teát (kövezzetek meg érte, én ezt egyedülálló anyaként így láttam helyesnek, hiszen amúgy a nap huszonnégy órájában én látom el a babát, néha tényleg kell pihenni is), örömmel elfogadta, kicsit összebújtunk, majd visszatettem aludni.
2008. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szeritnem felébred, ugyanis, a szopizás nem csak az éhségét csillapítja, hanem egy olyan időtöltés amikor csak vele foglalkozol! ezért akár képes lesz sokáig felébredni éjszakánként. (mi elrontottuk az altatást kb fél éves korában, és 5 hónapon keresztül minden éjjel legalább egyszer, de volt hogy többször "szórakoztatott" bennünket. senkinen nem kívánom!)

Én onnan tudtam, hogy mértem mennyiket eszik. 150g/testsúly kg a norm. Amikor a fiam nappal már többet evett mint a szükséglet, akkor a éjszakaival egy csapásra leálltunk, talán pár éjszaka felébredt, de csak rövidebb időkre, és aludt vissza.

Két hónapos kora utána már nem mértedm, de addigra már minden éjszakát átaludt szépen csendesen 10-7-ig.

szerintem kipihet anyuka = energikus anyuka = nyugalom, és harmónia a családban!

2008. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!