Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg már csak megszokásból...

Tényleg már csak megszokásból ébredne?

Figyelt kérdés
Lánykám hajnal egy körül, 2kor,3kor és 5-6 között ébred mindig és evett is eddig ebből három alkalommal. Most már hason alszik és csak háromkor illetve 6kor kér enni. De a többi időpontban ugyanúgy felébred és csak akkor alszik vissza, ha odaadom a cumiját és kicsit simogatom. Le tudom erről szoktatni, vagy majd szép lassan elmúlik (4,5 hónapos). CSak kicsit fárasztó szinte óránként ugrálni. Vagy én rontottam el azzal, hogy az első szösszenésére felébredtem, hagyjam és csak akkor menjek oda ha sír???
2011. márc. 26. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Igen, megszokás, szerintem. Azért gondolom, mert most mentünk ezen végig a kisfiammal. Pont az elmúlt éjszaka volt az, amikor először csak 5-kor kellett hozzá felkelnem (akkor eszünk). De még így is nyöszörgött egy picit egy régi etetés időpontjában, de szinte másodpercek alatt vissza is aludt. Ezelőtt, ha megébredt, már nem adtam neki enni, csak teát, vagy vizet. Mindig szépen visszaaludt. Aztán szépen ezt is elhagytuk. Az éjszakai evéseket pedig úgy hagytuk el, hogy este mielőtt lefeküdtem, úgy 11 körül még megálometettem.:)Aztán a 4-5 alkalom után már ezt is elhagytuk. Most este 8-kor vacsizik és utána csak hajnali 5 vagy 6-kor eszik.

Pont ma 5 hónapos.:)

2011. márc. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ahhoz még nagyon kicsi, h megszokásból keljen, ha már elmúlt volna 1 éves akkor azt mondom igen azért kel,de így nem. Én 1 éves koráig annyiszor adtam neki éjjel cicit, ahányszor felkelt és bizony volt , h akár 10x is evett. Napközben hulla fáradt voltam, ilyenkor én is aludtam amikor a baba.De én 1 éves koráig nem csinálnám azt, h nem adok neki ha kér.Lehet nem feltétlenül éhes,csak mondjuk a fogát érzi,akkor is ez neki megnyugtatás és azért vagyunk, h érezze, nem hagyjuk cserben. Ennek ellenére mindig kiegyensúlyozott a kislányom és most 14 hónaposan (már 2 hónapja) este 9-reggel 7-ig alszik.
2011. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Első vagyok. Lehet nem voltam egyértelmű.

Ha kérne enni a fiam adnék neki!! De nem kér. Csak éppen azokban az időpontokban még egy darabig felébredt amikor korábban evett.De ilyenkor már nem volt éhes. Elég volt a tea, vagy a víz. Későb pedig a cumi, meg a simi esetleg ringatás.De úgy néz lassan ez is elmarad.

Ezért gondolom, hogy megszokás. Igen is lehet ilyen korban "megszokás". Hisz alapjában véve a napirend is azon alapul. Mindig ugyan olyan sorrendben zajlik a napi rutin. Pl, nem véletlenül alszik napközben, közel azonos időben a baba.

Na, de nem ragozom tovább. Én így gondolom. :)

2011. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megszokásból ébredt és én is vizet adtam neki. Először melegen, aztán hidegen. Szépen le is szokott. Persze amikor nagyon óbégat, akkor azért adok neki enni, de ez nagyon ritkán van.

Amúgy nálunk a hozzátáplálással normalizálódott a helyzet, akkor már szépen evett napközben és este nem kérte a külön tápijait...

De már Ti is mindjárt eljuttok ide, úgyhogy fel a fejjel.

Ha tápszert is kap, növeld az adagot picit napközben az utolsó két evésnél.

2011. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet megszokás.

Én villámgyorsan leszoktattam erröl, bár mióta megszületett, éjjel csak 1x kelt fel, így könnyebb volt. Most 7 hónapos, egy hónapja tettük külön szobába, van hogy felkel (megszokásból), lehet rám kígyót, békát ordibálni de én bizony nem megyek át hozzá. Úgyis visszaalszik magától, legközelebb csak 6-kor ébred és semmi baja nincs. 5 hónapos koráig viszont kapott enni éjjel is, kb.akkor érte el az 5 kg-t. A doki szerint 5 kg felett nem indokolt az éjjeli evés és ezt be is tartottam.

Ha tovább sír mint 10 perc akkor persze menj oda hozzá de addig szerintem várd meg, hogy vissza alszik-e magától.

2011. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát kérdés hogy egy szobában vagytok, vagy külön? Cicizik, vagy tápszert eszik?

leírom nálunk mi volt a helyzet. Egy szobában aludtam a babával, sokszor aludt mellettem is, mikor cicizés közben bealudtunk. 3 hós koráig kb 3 oránknt ébredt, utána meg többször, volt bizony hogy óránként. Hat hós koráig csak romlott a helyzet, volt hogy egy éjjel 10 x ébredt. Enni csak cicit kapott éjjel, de már csak annyi tejem volt, hogy megnyugodott és visszaludt, jol tuti nem lakott. Én is mindig szösszentésre ugrottam, soha nem hagytam volna sírni, mint az előző megszólaló. Max fél percet, akkor már úgyis hallottam hogy csak nyöszörgés, vagy ez tényleg sírás. Azt meg nem hagytam, mert úgyis elhallgat. Persze hogy elhallgat szegény, mit tud csinálni, ha anya tesz rá nagyot, hadd ordítson.... mindgy, mások vagyunk. A lényeg análunk az lett a megoládás, hogy a doki tanácsára külön szobába vittük. Nem hittem benne, de egy hét alatt átlaudta az éjszakát, és azóta is!!! Nekem ez egy csoda, már hét hós volt, mikkor először átaludta, már mindenki mondta hogy ez ilyen baba, még 1,5 évesen is fel fog kelni stb. De mégis sikerült. Illetve ahogy valaki előttem írta, elkezdtem táplálóbb kajákkal etetni, és lehet hogy jobban jól is lakott napoközben. Este pedig jó éjt tápszert adtam neki, az is sűrűbb, vagy tejpép is jó.

szóval külön szoba és táplálóbb kaja volt nálunk a megoldás.

2011. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csak anyatejes, és egy szobában vagyunk, most hétvégére van betervezve,hogy költözik a saját szobájába, mert már én is észleltem, ha apa jobban horkol, akkor felébred. Egyébként 3 hós koráig egyszer kelt, aztán beindult a fogzás, megtanult hasra fordulni és ezzel együtt többet kelt éjszaka és többet is evett, hátha a külön szoba meghozza az eredményt. egyébként már elkezdtünk gyümiket+sütőtököt kóstolgatni.

Húú 5kg felett nem kellene keljen??? 7,5kg-os a lánykám:):):)

2011. márc. 28. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!