Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismerkedtek játszótéren más...

Ismerkedtek játszótéren más anyukákkal?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert megmondom őszintén, hogy nekem semmi kedvem ahhoz, hogy ott szerezzek "barátnőket", mert nem vagyok az a mindenkivel barátkozós típus. Inkább szimpátia alapján beszélgetek, barátkozom emberekkel. Viszont nem tudom, mennyire beszélnek ki ezért, sőt inkább attól félek, hogy szegény kislányomat emiatt kiközösítik majd, vagy nem jut hozzá a játékokhoz :-( Bár úgy veszem észre, vannak más magányos anyukák is, kiváncsi lennék, mi az általános ezzel kapcsolatban.
2009. jún. 3. 17:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak felszínesen ismerkedek. Természetesen beszélgetek mindenkivel, aki szimpatikus és szóba elegyedünk valami miatt, de az csak arra a játszótéri pár percre szól. Valahogy frászt tudnék kapni, ha olyan valakivel ismerkednék össze, aki aztán majd össze akar járni velünk, akár gyereket sétáltatni, akár játszani a gyerekkel. Persze megértem azt is, ha valaki vágyik az ilyen ismeretségekre, de én elég zárkózott vagyok, megvannak a régi barátaink, haverjaink, nem hiányzanak az ilyen "kismamás" kapcsolatok.
2009. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Na én is inkább ettől tartózkodom, hogy össze KELLJEN járni valakivel, illetve együtt sétálni. Nem szeretek nap mint nap másokhoz igazodni. Ha meg nem fűzöm szorosabbra a dolgot, esetleg megsértődnek. A házban lakó egyetlen ismerős anyuka már betervezte hogy ha a fiam is nagyobb lesz, majd együtt járunk le, ettől már be is pánikoltam, de ő mondjuk mindenkivel jóban van.
2009. aug. 25. 23:31
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert beszédbe elegyedsz velük, nem lesz majd muszáj összajárnod a játszótéri anyukákkal! Én nem vagyok egy magamtól barátkozós alkat, nekem pl feláll a szőr a hátamon attól, ha csak babás témákról kell beszélgetni, de ha szimpi emberek közelednek felém, azt szívesen fogadom. Igazat adok azoknak is, akik azt írják, hogy ha nem beszélgetsz, azzal ezt a példát mutatod majd a gyermekednek. Mi mkertes házban lakunk, lányomnak van homokozója, csúszdája, hintája, ennek ellenére hordom játszótérre, hogy szocializáljam. És mióta játszóterezünk, sokkal-sokkal barátságosabb, kiegyensúlyozottab, kedvesebb.
2009. aug. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen ledöbbentem hogy 14 válaszolóból 10-nek eszében sincs beszélgetni a játszótéren. Én örülök ha végre meglátok egy kismamát, és szóba állhatok valakivel, és egyáltalán nem csak babás témákról beszélgetünk. De ha szóba jön,az sem gond, legalább tapasztalatokat cserélünk. De komolyan mondom ezek után nem tudom odamerjek-e menni valakihez, ha 14-ből 10 úgy gondolkozik mint ti :(. De most ezt nem rossz szándékból írom nehogy megsértődjön valaki, csak nekem megdöbbentő.
2009. aug. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy álltam neki a nagy babázásnak,hogy milyen jó lesz majd egyedül,csöndben tologatni a babakocsit.

Aztán elkezdett valami hiányozni.Nem arra gondolok,hogy fűnek-fának dicsekedjek.... :)

Mostmár minden délutáni rituálénk,hogy uzsi után lemegyünk a játszótérre,és összeeresszük a 5-6 hasonló korú babánkat.Ott vannak az apukák,nagyobb testvérek is,tehát nem unalmas az élet.

Nekem lehet,hogy szerencsém van,mert sikerült hasonlóan gondolkodó anyukákkal megismerkednem,akik szintén csak minimális módon "sztárolják" a csemetéket :).

Az szerintem első percben kiderül,hogy mennyire kedveli az egyik ember a másikat,és úgy érzem ha kibeszélnének,akkor nem ők keresnék az én társaságomat.

2009. aug. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én sosem kezdeményezek beszélgetést, viszont ha odajönnek hozzánk beszélgetni, akkor abban természetesen benne vagyok. Ebből aztán kialakulhat egy barátság, nem vagyok ellene. Viszont azt nem szeretem, ha valaki túl akarja licitálni a másikat abban, mit tud a babája, azzal inkább nem barátkozom. Szerintem ha az ember játszótérre jár, akkor biztosan adott a barátkozás lehetősége, mert sok anyuka önkéntelenül is beszélgetni kezd ott. 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!