Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismerkedtek játszótéren más...

Ismerkedtek játszótéren más anyukákkal?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert megmondom őszintén, hogy nekem semmi kedvem ahhoz, hogy ott szerezzek "barátnőket", mert nem vagyok az a mindenkivel barátkozós típus. Inkább szimpátia alapján beszélgetek, barátkozom emberekkel. Viszont nem tudom, mennyire beszélnek ki ezért, sőt inkább attól félek, hogy szegény kislányomat emiatt kiközösítik majd, vagy nem jut hozzá a játékokhoz :-( Bár úgy veszem észre, vannak más magányos anyukák is, kiváncsi lennék, mi az általános ezzel kapcsolatban.
2009. jún. 3. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ilyen vagyok,hogy én sem csak úgy barátkozok más anyukákkal,ahová én járok ott szinte alig van fiatal anyuka és azt vettem észre,hogy szóba sem állnak a fiatalabbakkal,vagy ha igen pár szó erejéig!Ott kialakultak a csoportok és megmondom az őszintét,inkább ülők magányosan a padon és hintázok a babámmal,mint beszélgessek..

2009. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az ellentte vagyok, mindig mindenhol szinte bárkivel szívesen ismerkedem.

De természetesen tiszteletben tartom, ha valaki a magányt részesíti előnyben.

Nem vagyunk egyformák...

De én örülök, ha szólhatok valakihez az otthoni "magány" és gügyögés után..

2009. jún. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok vele, hogy aki hozzám szól, azzal szívesen elbeszélgetek, de én nem igazán kezdeményezek. Max. megkérdezem, hogy mennyi idős a gyerek, de ezt is inkább csak udvariasságból, és itt ki is merül a beszélgetés. Viszont akivel egyszer már elbeszélgettem ,azzal legközelebb is váltok pár szót, ha úgy jön ki a lépés. A gyerek meg nem feltétlenül azokkal a gyerekekkel játszik, akiknek én jóban vagyok az anyukájukkal.
2009. jún. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Én sem nagyon barátkozok könnyen.
2009. jún. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

én sem szívesen beszélgetek idegenekkel, főleg nem intim témákról(pl. "szopik még a baba?"--ettől megőrülök:))

engem is jobban édekelnek a magányos anyukák, minta azok, akikkel "tele van" a játszótér, úgy kiabálnak :)

2009. jún. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
igen, a szopik-e (SZOPIZIK-E) még a baba az idegesítő tud lenni nagyon. kinek mi köze hozzá? ez az egyik, a másik, meg hogy örülhetnének, hogy végre nem kell gügyögni, de nem bírja abbahagyni akkor sem, ha ismeretlennel áll le beszélgetni, többes számban beszél, gagyog, mindent becéz... ahh, én nem is fogom játszótérre hordani emiatt. néhány anya mintha visszafejlődne a baba szintjére, csak azért, mert van egy babája.
2009. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Első válszolóval egyetértek ezért én sem járok játszóra csak egy másikra de azon meg semmi nincs még hinta se, oda is csak reggel 8-kor, mert mások még alszanak.

Az is szar mikor a nagy fiamra megkérdezik, hogy a testvérem-e?

2009. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek beszélgetni a játszótéren nyitott emberekkel.Aki meg zárkózott az ugy néz az emberre mintha levegő lennél.Nah az ilyen különc embereket utálom, mert szerintem az ilyen ember ne menjen közösségbe.Nem illik átnézni a másikon.Gondold el kérdező, odamész a gyermekeddel pl a homokozóba, és senkihez nem szólsz.Hát a gyerek azt látja tőled, hogy barátságtalan vagy.Mit szólnál, ha a gyereked aki majd három évesen ovodába megy, majd ő sem barátkozna, hanem egy sarokból nézné a többi gyereket akik egymással barátkoznak.Márcsak agyerek miatt is jó lenne ha barátkoznál kicsit a játszótéren, persze a megfelelő távolságot tartva, udvariasan, de nem tolakodóan.Ezt így illik szerintem.vannak íratlan szabályok.Egyébként meg nálunk a játszótéren egy anyuka sem néz át a másikon, mindeki köszön mindekinek, és barátságosak mind a gyerekek, mind a felnőttek egymással.:)Nem kell azonnal puszipajtássá válnunk, elég a normális játszótéri kapcsolat, de ha valaki itt szed össze egy egy barátot, engem az sem zavar.Nekem is van egy két ember aki nagyon szimpi, és szoktunk jókat dumcsizni.:)meg a gyerekeink is egykorúak, ugyhogy szerintem még pár évig összehozz a sors,óvoda, iskola...
2009. aug. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a napokban döntöttem el, hogy barátkozni fogok (amúgy én sem vagyok az,aki csak úgy dumcsizik bárkivel), de sokkal élvezetesebb a játszótér szerintem nekem is, ha lesznek ismerőseink - nem hiszem, hogy feltétlenül barátnőkké válnak,de legalább nem kell külön vonulva nézegetni,ahogy játszanak a gyerekek. Nekem volt mostanában egy nagyon kellemes élményem: Leültünk játszani a homokozóba és mellénk jött egy kislány,majd annak az anyukája is,aztán ahogy a pici gyerkőcök gyűltek körénk, úgy jöttek oda az anyukák is. Spontán volt, beszélgettünk és a gyerekkel is foglalkoztunk persze, gyerekek közben játszottak, tényleg jó élmény volt nekem is. Szerintem ne zárkózz el teljesen a játszótéri ismerkedéstől sem,mert hozhat jó élményeket :)
2009. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg pici volt a babám, addig csak körbejártuk babakocsival a játszóteret, de amióta kb egyéves lett, azóta igen barátkozom más anyukákkal, sőt apukákkal is szoktunk néha beszélgetni.Nincs ebben semmi rossz.:)Sőt, leglább a gyerek is nyitottabb lesz,már ő is barátkozik, van olyaan kislány akit megpuszilgat néha.:)
2009. aug. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!