Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hetes babánál el lehet...

15 hetes babánál el lehet kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba, 6 kiló. Most kezd kevesebb lenni a tejem. Naponta kb. 950-1000g-t eszik. Azt is el tudnátok mondani, hogy mi a tejpép? A hozzátáplálásnál olvastam róla, de nem tudom mi az. Köszönöm
2009. jún. 3. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Szia.

El lehet kezdeni, én már 6 hetesen elkezdtem és semmi baja nincs. Eleinte csak gyümit és pár kanállal csak, és mindig délelőtt próbáld ki, hogyha esetleg fáj a poci tőle, akkor estére már kimenjen belőle.

Tejpépet boltban tudsz venni, van sok féle, milupa, mildibé, stb... Vízzel össze kell keverni a port és ilyen sűrű pép lesz belőle.

2009. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem még ne kezdd el. Van elég tejed! Ráérsz 6 hónaposan. Akkor is majd inkább almalével, reszelt almával, banánnal.
2009. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Szia . Nekem epp elmult 3 honapos a babam ,mikor elkezdtem a hozzataplalast mert nem volt eleg tejem. Dellel kezdte. Kicsi cici majd kostoltattam gyumolcsot aztan ismet cicizes. kb 1 honap alatt vegigkostolta az ilyenkor eheto gyumolcsoket. Utanna felvaltotta a deles cicizest teljesen a gyumolcs. A tejpep pedig egy tapszeres izesitett, surubb etel. Azt viszont 4 honapos kor elott nem ajanlott. Suru, nehez etel.


7 hos anyuka

2009. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
nyugodtan elkezdheted.mi is 6 hetesek voltunk mikor elkezdtük.az enyémnek sincs semmi baja.nem tudom némely szülőnél mi ez a túlzott aggódás,régen nem válogattak ami volt azt ette a baba,pláne ha már nem volt tejcsi.
2009. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg várj 6 hós koráig. VAn elég tejed!! Ha van elég pisis-kakis pelusa, boldog, kiegyensúlyozott, akkor nincs gond. Normális hogy kicsit kevesebbet híznak, miután megduplázták a születési súlyukat. Minél később kezded a hozzátápit annál fejlettebb lesz az emésztőrendszere és kevésbé fog a pocija is fájni emiatt. Az ételallergiáról nem is beszélve!
2009. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%

Szia, én is ekkorra tervezem kb. elkezdeni. Nem fogom fél éves koráig kizárólag szoptatni, nem akarom, hogy rossz evő, ízeket elutasító hisztis baba legyen. Már most kinézi a szánkból a kaját, 10 hetes. Adtam neki egyszer egy kis répát, teljesen odáig volt érte, pedig csak két kiskanállal kapott, nagy vigyor volt a válasz rá. :D


Én nagyjából ezek alapján fogok amúgy eljárni (és zöldségekkel fogok kezdeni, nem gyümivel):


"Az amerikai gyerekorvosok a következöket ajánlják:


Nem a baba korától függ, hogy mikor áll készen egy baba a hozzátáplálás megkezdésére. A következö testi és fejlödési jelektöl függ, hogy a baba készen áll-e arra, hogy szilárd táplálékot kapjon. Valószinüleg el lehet kezdeni a hozzátáplálást, ha:

- a baba képes segitséggel ülni és a fejét stabilan tartja

- ha megduplázta a születési súlyát és legalább 6.5 kg súlyú

- éhes marad napi 8-10 szopás vagy 960 ml tápszer elfogyasztása után"



[link] itt a teljes cikk, ha érdekel.

Hajrá, sok sikert, sok boldogságot !!! :))

2009. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Az a baj, hogy éhes, és ha vizet adok neki utána, akkor üvölt - láthatóan nem elégedett, nem jóllakott.
2009. jún. 3. 22:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!