Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg elapasztja a tejet a...

Tényleg elapasztja a tejet a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Előző babáimnál még nem foglalkoztak ezzel a dokik.Az első fiam anno 4 évig szoptattam,a 2.-al csak 2 hónapig volt tejem,mert pótlás kellett és a tápszerre kapott rá.Most pedig azt mondta a doki,hogy csak a Cerezette nevű gyógyszert szedhetem,amitől 4 hétig egyfolytában véreztem mire abbahagytam.Ha a régi jól bevált Yadine-t szedném tényleg elapadna a tejem?
2009. jún. 2. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nemcsak a tejapadás miatt nem lehet más gyógyszert szedni. Én is a Cerazette-t szedtem szoptatás alatt. A többi fogamzásgátlóban több olyan hatóanyag van, ami belemegy az anyatejbe és ezáltal a babád is kap belőle!!!! Ezért nem szabad mást szedni!!!!


13 hós baba anyukája

2009. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyetértek az előző válaszolóval, ne szedd a Yadine-t, mert azt szoptatás alatt nem szabad. Sajnos meg kell próbálni már védekezési módot használni, ha mindenképpen tovább szeretnél szoptatni.
2009. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van másik is amit szopi alatt lehet szedni,Azalia a neve.Én ezt szedem,semmi bajom tőle,7 hónapja szopizik a lányom.Az elején megjött 2x 2 hétre egymás után,de azt mondta a dokim,hogy normális.Azóta nem jött meg,de ez is normális.

Rendes fogamzásgátlónak más az összetétele és átmegy a tejbe.Azért nem szabad

2009. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én is Azalia-t szedek egy hete,ami szintén szedhető szoptatás alatt.És milyen érdekes,a szomszéd kismama Cerezette-t szed,és mindkettőnk dokija azt mondta,hogy csak az általa felírt fogazásgátló szedhető szopi alatt,mégis létezik 2 féle!Érdekesek ezek az orvosok,szerintem ha te meg tudod beszélni a tieddel,irasd fel vele az Azalia-t,hátha jobban beválik.
2009. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is Azaliát szedek, 7 hónapos a fiam, tej van dögivel. Meg sajna majdnem 2 hónapja vérzek. Doki szerint 10 nőből 3 így reagál. Ajánlott hormonkúrát, de inkább tűrök, és várok mikor múlik el. Egészségkárosító hatása nincs.
2009. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!
2009. jún. 3. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!