Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három napja kóstoltatjuk az...

Három napja kóstoltatjuk az almát. Azóta mintha kicserélték volna a fiamat. Lehetséges, hogy a hozzátáplálástól lett ilyen kerge?

Figyelt kérdés

Előtte egy tündéri, sosem nyekergő, pancsi után rögtön bealvó baba volt. Szombaton kapott először almapépet (5 hónapos + 1 hetes). Azóta mintha kicserélték volna. Nyűgös, alig akar elaludni. Előtte gyakran előfordult, hogy napokig kakilni sem tudott, de ez mintha akkor nem zavarta volna. Az elmúlt három napban az almás hami után 1-2 órára hatalmasakat kakilt. A body is olyan a hátánál, holott korábban a többnapos kaki sem volt ennyi.

Egyébként valószínűleg a foga is jön.

Normális ez a változás, vagy próbáljuk más gyümölccsel, zöldséggel, esetleg tejpéppel folytatni a hozzátáplálást?


2009. jún. 1. 22:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ha idod engedi hogy meg irj, kivancsi lennek, hogyan alakul a helyzetetek, mert mintha a lanyomrol irtal volna, es mar ejszaka 2xszr keltunk es egyikunk sem pihent, viszont a megoldast nem talalom...de nagyon frusztralo helyzet
2009. jún. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Huu az enyém bár csak kétszer kelne,11hónapos és nem volt még olyan,hogy 2szer kelne.Min 4-5vagy több,még akkor is ha velem alszik.tehát ez lehet adottság is.
2009. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
igen, biztos adottsag is, de ha egy baba 3 honapig siman es mindig atalussza az ejszakat es aztan kezd felkelni akkor valami megvaltozott, nem stimmel. szerintem. szeretnek segiteni a babamnak, hogy megint jol tudjon pihenni ejszaka
2009. jún. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tegnap nem kapott almát. Délelőtt hasonló állagú volt a kakija, mint az almás napokon. A mennyisége viszont lényegesen csökkent, a kisruha már nem lett olyan.

Az éjszakáinkkal - azt leszámítva, hogy a korábbi 9 helyett csak 11 körül aludt el az almás napokon - eddig sem volt problémánk, már 2 hónapos kora óta végigalussza (9-től 4-5-ig, 4,5 hónapos korától pedig 6-ig, 6.30-ig), s ebbe az alma sem kavart be. Mivel azonban tegnap reggel csak 9-kor ébredt, este alig tudtuk ágyba dugni (4 leporellót kellett végigmesélni, s 10 után valamivel volt hajlandó elaludni).

Szóval most nem tudom, mit csináljak. Várjak még a kóstoltatással (ma 5 hónapos, 1 hetes és 5 napos) vagy adjak neki mást. A doktornő sinlacot is írt fel (mert sajnos tápszerrel kell pótolnom az anyatejet, s látja rajtam, hogy nagyon nem vagyok kibékülve ezzel), de azt nem szeretnék neki adni (Állítólag édes, félek, hogy utána nehezen fogja elfogadni a savanyúbb gyümölcsöket, a súlya se kevés szerintem, bár nem néz ki ducinak, így nem akarom ilyen túl jóllakató ételekkel etetni. Persze, ez lehet, hogy butaság.).

Végül lehet, hogy ma megint megpróbálkozunk az almával vagy az őszibarackkal (bébiételből), s ha visszaáll az almás helyzet, várunk jövő hét elejéig az újabb kóstoltatással.

Ti is írjátok meg, légyszi, hogy nálatok hogy alakul a helyzet! Van e javulás?

2009. jún. 3. 13:44
 15/16 anonim ***** válasza:

szia, a "sorstars" vagyok :) a lanyom 5,5 honapos

en is kihagytam tegnap az almat es nekunk is javult a szeklet ugylet, volt, de nem folyt ossze-vissza. en teljesen visszatertem az anyatejes taplalasra, es varom, hogy mi lesz tovabb. a babam kakijaban viszontlattam a puret, szerintem nem tudta megemeszteni egyaltalan, talan nem eleg fejlett az emesztorendszere hozza???. en azt hittem az elejen, hogy mar nem eleg neki a tejem taperteke, adtam parszor pici Sinlacot, de azzal sem javult a dolog, csak aggodtam a sulya miatt, a lanyom 5900 g "csak". napok ota az elso pozitiv elmeny ez az exploziv kaki elmaradasa es mintha picit jobb kedvu lenne.sajnos reggel 6kor megint kelt, de hatha ez is javul. szoval en varok meg a hozzataplalassal es egyelore a tejpeppel is.kerlek irj meg, mi tortenik veletek mert kivncsi lennek, hogy alakul a helyzet ha tovabb adsz neki gyumolcsot. udv es kitartast:)

2009. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Tegnap kapott almát pár kanállal. A hami után rögtön kakilt egy keveset, ebben nem volt püré. Ma reggel szintén volt kaki, ebben már én is láttam almamaradványokat. Szerintem kevesebbet, mint annyit megevett. Én úgy tudom, hogy a rostokat teljes egészében egyébként nem tudja megemészteni az ember, szóval szerintem az nem baj, ha látunk egy kis almamaradványt a kakiban.

Napközbeni nyűgösség már egyáltalán nem volt. Ma keverek neki egy kis őszibarackot az almához. Piacon még nem merek venni, szóval marad a bébiételes barack. Remélem ezzel sem lesz baj. Ha annyira enné, mint tegnap az almát, egy negyed almányi adagot megpróbálok odaadni neki.Majd meglátjuk.

Kitartást nektek is!

2009. jún. 4. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!