Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három napja kóstoltatjuk az...

Három napja kóstoltatjuk az almát. Azóta mintha kicserélték volna a fiamat. Lehetséges, hogy a hozzátáplálástól lett ilyen kerge?

Figyelt kérdés

Előtte egy tündéri, sosem nyekergő, pancsi után rögtön bealvó baba volt. Szombaton kapott először almapépet (5 hónapos + 1 hetes). Azóta mintha kicserélték volna. Nyűgös, alig akar elaludni. Előtte gyakran előfordult, hogy napokig kakilni sem tudott, de ez mintha akkor nem zavarta volna. Az elmúlt három napban az almás hami után 1-2 órára hatalmasakat kakilt. A body is olyan a hátánál, holott korábban a többnapos kaki sem volt ennyi.

Egyébként valószínűleg a foga is jön.

Normális ez a változás, vagy próbáljuk más gyümölccsel, zöldséggel, esetleg tejpéppel folytatni a hozzátáplálást?


2009. jún. 1. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Inkább várjál még a hozzátáplálással, úgy 1 hónapot. Valószínűleg még nem érett meg rá.
2009. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani, hogy a hozzátáplálástól van e ez az új helyzet. A korából saccolva éppen egy fejlődési ugrás is bezavarhatja, de a fogacskáktól is lehet hasonló tünet, de ugyanakkor az is lehet, hogy az alma okozza. Próbálkozzatok szerintem más gyümölccsel, nálunk anno az őszibarack volt a favorit abban a korban. Hátha megszűnnek a tünetek. Ha pedig nem, akkor sajnos nem tudsz mást tenni, mint hogy vársz.
2009. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább gyümölcsöt adjál neki még valami másfélét. Utána jöhetnek a zöldségek. A tejpép nálunk anno nem jött be. Kb. 3-szor próbálkoztam vele, de olyan pocakfájás kínozta utána, hogy nem győztem vígasztalni. A második voltam.
2009. jún. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ne adj pár napig, ha visszaáll a megszokott viselkedése, akkor attól volt, akkor még kicsit várni kell.
2009. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

nekem kb 4.5hónapos volt mikor alma levet kóstoltattam vele pár napig,olyan szorulása lett,hogy nekem fáj már.abba hagytam,bár én szoptattam és rengeteg műzlit ettem ezért sosem volt gond a széklettel neki,Vártam pár hetet kb ennyi idős lehetett mint a tied és pár napra rá megszűnt a szorulás,bár tettem bele neki répa levet is.De lehet a barack is-bár a mostaniak még sztem nem jók,külföldiek savanyúak és ki tudj amivel kezeltek.

Lehet neki narancs levet is adni a barátnőm azzal kezdte anno a gyerekeinél..de meggyléről is hallottam már.

tejpéppel még sztem várjál!Én akkor adtam már csak neki amikor már evett pépeset és főziket egy jó másfél hónapra rá.estére nekünk nem jött be a tejpép,úgy fáj a hasa tőle,hogy borzalom,én a déli ebédet úgy csinálom meg a főzit,hogy maradjon vacsira is és ezt kapja meg fürdés előtt,majd kis játék,pancsi és tápszer-mildibé-jó éjt.És nagyon semmi gond nincs most már vele,amúgy az enyém is rossz alvó és nyűgös ha alvásról van szó.

A foga miatt lehet,bár még korainak tartanám,de miért ne lehetne.akkor viszont változóak a napok .Van,hogy semmi gond,van ,Hogy borzalmasak.De sztem a foga is akkor lehet ha meg van duzzadva neki,ha nem akkor nem hiszem.Mit mond a gyerek orvos??11hós baba mamája

2009. jún. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja azt kifelejtettem,hogy a fogzás okozhat hasmenést,attól mehet neki,sőt ki is pirosodhat a feneke.Én sem hittem amíg nem láttam,mert nekünk nagyon jó volt a popsija egészen addig míg nem jött a foga..
2009. jún. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

A gyerekorvos, illetve a nagymama és a nagynéni is mondta, hogy jön a foga. Én még nem igazán tudom, mit kell nézni, sőt érezni sem érzem. Azt mondják, meg van duzzadva, kicsit már fehérlik is, bár még nem ütötte át az ínyét. Szóval tényleg lehet, hogy a foga miatt kergült meg.

Akkor megpróbálom az őszibarackot, szigorúan bébiételből. Ha nem javul a helyzet, várunk néhány napot a folytatással.

2009. jún. 2. 04:57
 8/16 anonim ***** válasza:
ez erdekes...az en babam is igy van,minden delben akkorat kakil,hogy a ruhaja is atazik...nyugos es mar ejszaka is felkel. a fogat en egyaltalan nem latom, hogy jonne, viszont mi is elkezdtunk kostolgatni. kivancsi lennek nalatok hogy alakul a helyzet, en probaltam barackot adni az alma helyett de attol sem valtozott semmi sem. szerinted lehet ez a nyugosseg fejlodesi ugras? nalatok tenyleg jon a foga?
2009. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Bevallom őszintén, fogalmam sincs, hogy jön e a foga, csak az előbbiekben felsorolt személyek mondják, hogy ők már látják. Épp most beszéltem anyummal, mivel most is volt egy kis kaki, holott ma még csak tejet kapott a kisfiam. Abban maradtunk, hogy ma nem kap csak tejet, s meglátjuk, milyen lesz a napunk, illetve az éjszakánk. (Tegnapelőtt este 11-kor sikerült elaltatni, tegnap meg 10-kor. Előtte viszont már 9-kor aludt.) Majd megírom, mi lett.
2009. jún. 2. 11:21
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja, és bízom benne, hogy nem fejlődési ugrás, mert már így is 8,5 kg 70 centihez 5 hó + 1 hetesen. Ha az utcán megkérdezik, milyen idős, már 6 hót mondok, hogy ne kelljen hallgatnom, hogy "Te jó ég! Hatalmas baba!" Pedig egyáltalán nem kövér, csak hosszú, így eloszlik rajta a súly.
2009. jún. 2. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!