Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfelelően táplálom 7 és fél...

Megfelelően táplálom 7 és fél hónapos fiamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! kisfiam 6 hónapos kora óta nem eszik éjjel. már egy jó hónapja így alakul a kajcsi: reggel 5-6 körül 200 ml tápszer, 9 órakor 1 üveg gyümi, 13 órakor 1 üveg főzi husival, 17 órakor 200-220 ml tápszer, 20.30-kor 240 ml tejpép.

most jön a felső két foga (az egyiknek kint van az éle,

a másik oldalon most reped az ínye), sokszor ébred éjjel.

viszont az elmúlt 2 hétben nem hízott (talán 20 grammot). tudom, hogy ilyenkor már lassul a hízás üteme (hiszen eddig remekül gyarapodott - most 9 kg!) és végülis sokat mozog, kúszni próbál, de jó lenne a megerősítés!

Lányok, ugye megfelelő ez a kaja mennyiség a babámnak? ugye nem kell neki éjjel adnom?

Hálás vagyok, ha válaszoltok!


2009. jún. 1. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
tökéletesen csinálod :)
2009. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég. Az enyém is hasonló korú és még ennyit sem tudok beleerőszakolni. :-( Mindenesetre az enyém is gyarapszik, a gyerekorvos szerint túlságosan is. Az, hogy nem eszik éjjel az külön jó, mert legalább a fogacskák nem fognak elromlani. Este fogmosás, aztán csak reggel evés. Nekünk is ez lesz a megvalósítandó cél. Most még sajna egy szál fogunk sincsen. :-)
2009. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! én is gondoltam, hogy nem éhes éjjel, mert amikor ébred, egy-két korty víz után visszaalszik, ha pedig bekenem az ínyét, simán alszik. csak akkor ébred hamar újra, ha nem kenem be az ínyét. szegényen kísérleteztem, mert aggódtam :)

csak még sosem állt így a súlya, ezért pánikoltam :) pedig tudtam, hogy ennek már itt az ideje, végülis tiszta vasgyúró! :)

Köszi még egyszer!

2009. jún. 1. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanennyit eszik 7 hós fiam, szerintem is teljesen elég ! Bőven jó súlyban van. Az én fiam 75 cm és 8,2 kg.
2009. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyidősek a fiaink és az én babóm is ennyit eszik. Ő 69 cm és 8,6 kg. Ő még most hízott 1 hónap alatt fél kilót, de azt mondta a dokinő, hogy ilyen korban már általában kevesebbet híznak. Szerintem jól csináljuk!! ;-)
2009. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is! Jó egészséget mindenki babájának! és persze nekünk is :)
2009. jún. 2. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!