Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 32. hétre született, mennyi...

32. hétre született, mennyi az esélye az életben maradásra?

Figyelt kérdés
Egyik rokonomnak 32. hétre született a babája,mivel be görcsölt a mája sűrgösen megcsászározták,előtte való nap haza küldték a kórházból hogy menjen másnap pedig beutalóval mentek,másnap perceken múlott az életük,állítólag a babát újra élesztették,az anyukájának ki derűlt hasnyálmirigy gyulladása van,a kicsi 1600g al született,tegnap már le vették az oxigénről,magától lélegzik ott annyit mondtak annyi a dolga hogy hízzon,de ugye mindenhol mást mondanak már a 4 napja akicsi állapota stabil és jól van,akkor biztosan nem lesz rosszabb az állapota ugye??
2009. jún. 1. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőmnek 26.hétre (950grammal)született a kicsilánya,igaz hogy az első 2 hónapot az életéből kórházban töltötte,de ma egy cserfes,okos lány!Nagyon fontos hogy minnél előbb anyatejet kapjon!Pár csepp is elég egy pici emberkének,ha lehet a mama fejjen,és ragaszkodjon,hogy csak az ő tejét kapja!Kérjen segitséget a fejéshez,és minden rendben lesz.Nyilván anyatej nélkül is meg lehet nőni,de az anyatej az a legjobb!Kitartás!
2009. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jók az életkilátásai. Lehet, hogy lassabban fog fejlődni és fejlesztésre szorul majd, de szakemberek majd segítenek. A látásával is lehet gond, de azt hiszem ilyenkor ez a legkisebb probléma, hogy szemüveges lesz e vagy sem. Elég hamar lekerült a lélegeztetőről és a súlya sem rossz. Az időre született ikrek szoktak ennyik lenni. Minden jót kívánok nekik!
2009. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már stabil az állapota biztosan jobban van. Ha nem lenne jól akkor nem vették volna le a lélegeztetőről. A férjem is a 32. hétre született és a 2 testvére is, mára már felnőtt emberek és semmi bajuk:) Pedig akkor még az orvostudomány nem itt tartott:) Ja és apukám is 1600 g-al született, most meg majdnem 100 kg és ez is 50éve volt.
2009. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia, én 7hónapra születtem 1800grammal és súlyos tüdőgyulladással mert már réges régen elfolyt a magzatvíz mire rájöttek hogy bizony baj van. Sokat voltam korházban az első 2évben de erre nem emlékszem. Most 32éves vagyok és makkegészséges, a kisfiam 6hós. Ma már sokkal fejlettebb az orvostudomány, úgyhogy ha egyébként egészséges a baba (nincs egyéb komoly fejlődési rendellenesség) akkor semmi gond nem lesz!
2009. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
reméljük nem lesz gond,mivel már ők elvesztettek egy gyereküket 16 éves downkóros volt így ez nagy csapás lenne ha őt is elveszítenék ráadásul nincs is más babájuk ezen kívül. az anyukája antibiotikumot kap így nem biztos hogy adhatja e majd a tejet neki na meg egyáltalán meg jön e neki.
2009. jún. 1. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
30.hétre szültem februárban és hál'istennek semmi baja nincs a babámnak.Mi is 2 hónapot kórházban töltöttünk.Most 4740gramm és anyatejes/szopik/.Kicsit késöbb csinál mindent mint a nagy átlag.
2009. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
jók az esélyei a babának, főleg ha segítség nélkül tud lélegezni és nem kell neki oxigén. valóban neki már csak hiznia kell, és biztos kap vmi antibiotikumot mgelőzésképp a fertőzéseket, ami neki most nagyon nem jönne jól. anyukát nagy sajnálom, a hasnyálmirigygyulladás nagyon komoly betegség. remélem jó kezekben van.
2009. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!