Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "csinálja" ezt a kisfiam?

Miért "csinálja" ezt a kisfiam?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hetes.Szopi után büfizik párat,majd elkezdi "enni" a kezét és utána hatalmasat bukik,persze közben üvölt.Miután bukott megnyugszik,picit nézelődik,majd elalszik.Aztán ha leteszem kb. 10 perc múlva üvölt,felveszem,bukik...ez így megy a köv. szopiig.ha nem teszem le akkor nem bukik olyan sokat,de akkor is felébred,szenved a kezemben,büfizik esetleg picit bukik,majd alszik tovább..Ez így megy egészen az esti szoptatásig.7-8 között van fürcsi,szopi,utána megint kb fél óra szenvedés,picit bukik,sokat büfizik,majd elalszik..Éjfél 1 óra között kel,szopizik,büfizik,majd aszik reggel 6-fél7ig..Éjszaka semmi szenvedés,semmi bukás,csak jó sok büfi egyből szopi után és nyugodtan alszik..Miért van hogy napközben szenved,bukik éjjel pedig nyugodt és alszik.???Van hogy nappal lesem tudom tenni,sokszor annyira sír,szenved!!
2012. febr. 6. 09:32
1 2
 11/15 alaszka ***** válasza:
Az én lányaim is iszonyat bukósak voltak, viszont ez éjjel nálunk sem jelentkezett. A kicsi 7 hónapos múlt, és 6 kb egy hónapja hagyta el a bukást. Mondjuk ő nem szenvedett tőle, mosolygás közben is jött vissza neki sokszor, nem nagyon zavarta, de ő is rendszerint túlette magát és hasfájós is volt, ami valószínúleg összefüggött nála. Ha gyarapszik akkor szerintem nincs igazi refluxa, ezt ki fogja nőni. Az én babáimtól gyakorlatilag úszott a szoba, napi 10-12 bukás minimum volt, és nincs semmi bajuk. Nekem azt mondták, hogy ha elkezd mást is enni, elmúlik, meg ha már ül, és tényleg.
2012. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem refluxos! Egy ismerős babája is ezt csinálta és refluxos volt...
2012. febr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Vicces dolog refluxot kiabálni. Hiszen minden baba az. :D Nem zár rendesen egy babának sem a gyomorszája még, az szépen fokozatosan alakul ki. Azok a szülők akik nagyon parázósok, rögtön orvostól kérik a tej megkötőt, a legtöbb gyereknek meg esze ágában sincs elfogadni.

Az én gyerekem is bukott sokat, 4 hónaposan kezdett csökkenni a mennyiség. Ugyanígy volt, ahogy leírtad kérdező. Nálunk az volt a gond, hogy túlette magát. aZ átlag 2-3xosát ette meg a pici gyomrába meg nem fért el. Azért gyűri az öklét, mert próbál benyúlni érte :( Én mindig megpróbáltam hamarabb elvenni a cicit tőle. Többé-kevésbé sikerült, volt hogy visszasírta, akkor visszaadtam neki egy picit. Nagyon szépen evett, tehát nem volt hiba a technikájában. Ha nem cuppog közben és jól bekapja, akkor nem tud levegőt nyelni. Ha van bimbókiemelőd akkor azzal nyelhet sok levegőt. Ha evés előtt felzaklatja magát, sokat sír, akkor is sok levegőt nyel, és hiába eszik rendesen. Ha szépen hízik, akkor nem kell aggódni, mi sem tettük 800g-ot híztunk az első hónapokban, kellemetlen volt állandóan ruhát cserélni, de eszembe nem jutott neki mesterséges anyagot adni, hiszen minden rendben volt az uh szerint. Mondd el az orvosnak, védőnőnek, de ők is ezt fogják, mondani, hogy vannak babák akik bukósabbak mert sok levegőt nyelnek, vagy túl sokat esznek. Tenni ellene nem nagyon lehet. Még szokták javasolni, hogy hasra kell tenni őket, mert ha nyomva van a pocijuk akkor az jó érzés nekik.

2012. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Lányomnál olyan 6 honapos korában mullott el a bukás. Szinte egyik naprol a másikra. Probálj meg neki cumit adni, a lányomat ez megnyugtatta. Nem volt éhes, de a cicin állandoan cumizott és így rengeteg tej volt a gyomrában. Igy nem a mellbimbommal játszott hanem a cumival.
2012. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Védőnőnk szerint azért sírt mert kveset evett.(szopinként 118g-ot kell ennie,mert ő kiszámolta..)Ahelyett hogy adtak volna beutalót gasztroenterológushoz,inkább azt javasolták hogy adjak neki reflux tápszert.Amit persze az istenért sem akar megenni..Se pohárral,se kanállal,se üvegből....

Persze hogy nem kell minden kis sz**ral orvoshoz rohangálni,de amikor már annyira üvölt hogy szinte izzad és erőlködik hogy kijöjjön a büfi és iszonyat nagy hányás lesz belőle az azért már nem normális.Egész nap a kezemben van,ha le is teszem,akkor is a szopi után majd 2 órával,de 10 perc és már fent is van.

2012. febr. 10. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!