Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS Csomó van a kisfiam...

SOS Csomó van a kisfiam nyakán. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap este vettem észre, állkapocs alatt oldalt (fül alatt). Nagyon megijedtem, elég nagy. Hivtunk egy doki ismerőst, azt mondta hogy ez lehet a fogától. De nem tudom hogy jöhet-e neki, leghátul hiányzik már csak neki. Hétfőn mehetünk uh-ra, de addig megőrülök. Volt esetleg valakinek ilyen fog miatt? Nem beteg.
2012. febr. 4. 13:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
19 hós.
2012. febr. 4. 13:37
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyirokcsomó. Az ultrahangon majd megnézik, hogy nem nagyobb-e mint ami egy fertőzés miatt lehetne. A nyirokcsomók gyakran egy észrevétlen vírusfertőzéskor is megnagyobbodhatnak és a nyakon rengeteg van belőlük. Ne aggódj, ha nem fáj neki, akkor valószínű, csak átesett egy fertőzésen észrevétlenül.
2012. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A barátnőm lányának volt ilyen, neki a fogzástól volt, 4 nap alatt eltűnt.
2012. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is nagyon megijjedtem, amikor a 2 évesem nyakán egy csomót találtam. Rohantam a dokihoz, és megnyugtatott, hogy egy nyirokcsomót éreztem, ami szinte minden megfázáskor megnagyobbodik, akár borsószem méretűre is. Már 4 éves, és nagyon sokszor megjelenik neki, nem is egy, ha akár egy icipicit megfázik is. Ha mozog a csomó a bőr alatt, akkor tuti nyirokcsomó, amitől nem kell megijjedni.
2012. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak úgymond a füle alatt,mindig csomó van amikor meg van fázva, beteg, mikor először vettem észre én is nagyon megijjedtem,hogy mi az, de aztán a doki mondta,hogy a nyirokcsomó van megduzzadva.Mikor meggyógyul mindig lemegy szép laasan a duzzanat is.Az lehet,hogy a kisfiadon csak átszaladt valami vírus vagy baci és észre sem vettétek , és ezért dagadt meg a nyirokcsomója.

De egyébként tényleg lehet fogzástól is, nekünk is mondta a gyerekorvos.

2012. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyirokcsomó lesz, nyugodj meg!
2012. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Az előbb megint áttapogattam neki, a füle mögött is vannak, 2 olyan picike. De ez ijesztett meg jobban a nagysága miatt. Igaz egyszer már éreztem ilyet a másik oldalán, mondtam a dokinak is hogy nézze meg. És ő már nem találta akkor ott. Remélem most is eltűnik. Egy ami gyanús, hogy kb. egy hete, horkol de nagyon. Napközben nincs bedugulva az orra, valójában éjjel sem hiszem, de mégis horkol. Lehet ez is közrejátszik?
2012. febr. 4. 14:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiaimnak is van ilyen, akkor a legfeltűnőbb, amikor elfordítják a fejüket.

Ez betegség esetén látszik főleg. Van, hogy csak a dudor jelzi, hogy küzd a szervezete valami bacival. Ha tünete is van a betegségnek, akkor mégnagyobb.

2012. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tényleg kezdek megnyugodni akkor. Neki is látszik, de mindenhogyan.
2012. febr. 4. 14:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, az egy nyirokcsomó. Normális, hogy betegség esetén megduzzad.

Nekem a múlt héten csak egy szimpla náthám volt, nem voltam lázas sem és mégis akkorára bedagadt, hogy fájt is, amikor hozzáértem.

2012. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!